Ameliyatsız Göz Kapağı Cerrahisi

 

Ameliyatsız Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Tedavisi Nedir?

Özellikle çevre dokulara zarar vermemesi nedeniyle göz gibi hassas bir organ etrafında bu tedavi rahatlıkla uygulanmaktadır. Göz kapağındaki sarkma torbalanma ve kırışıklıklarda etkinliği kanıtlanmıştır ve uygulama sonrası etkisi artmaktadır. Ayrıca göz etrafındaki siğil, ben, leke ve yara izlerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Tedavi uygulaması yapan cihaz ve tedavi uygulamaları Avrupalı göz hekimleri tarafından geliştirilerek uygulanmış ve vakalar yüzlerce bilimsel toplantıda ve yayınlarda takdim edilmiştir.

Bu yöntemin uygulandığı kişi sosyal hayata hemen dönebilmektedir. Morarma, kanama ve dikiş izi olmamaktadır. Sonrasında birkaç gün şişlik görülebilmektedir.

Ameliyatsız Plazma Enerjisi ile Kapak Uygulaması Nasıl Yapılır?

 Lokal anestezik kremler kullanılarak cilt uyuşturulur. Ameliyat ortamı gerekmez. Uygulama sonrası mutlaka verilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır. Temizlikte bebek sabunu kullanılabilir. Lazer uygulanan bölgede ilk hafta kabuklanma olmaktadır. Bu kabuklar 7-10 gün içinde düşer altından pembe sağlıklı deri çıkar mutlaka bu bölge fondötenle veya kapatıcı güneş kremleriyle ile kapatılıp güneşten korunmalıdır.

Ameliyatsız Plazma Enerjisi ile Kapak Uygulaması İçin Kaç Seans Gerekir?

Şikâyetlerin şiddeti fazla ise en erken 1 ay arayla 1-3 seans uygulanabilir. Fakat hafif düzeydeki sıkıntılarda tek seans yeterlidir.

Ameliyatsız Plazma Enerjisi ile Kapak Uygulaması Kimlere Uygundur?

Göz kapaklarında veya tüm yüz bölgesinde yaşlılık belirtileri olup ameliyat olmak istemeyen, sosyal hayattan çok uzak kalmak istemeyenler, kanama sıkıntısı olabilecek ameliyata uygun olmayan kişiler için uygundur. Genç yaş grubunda da güvenle kullanılabilir.

Ameliyatsız Plazma Enerjisi ile Kapak Uygulaması Kimlere Uygun Değildir?

Kronik cilt hastalığı ve otoimmun hastalıkları olanlara uygulanmaz

Diğer Cerrahi Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göz kapak torbaları, kapak düşmesi, kapak sarkması, gözyaşı kesesi tıkanması, göz ve kapak tümörleri için uygulanan cerrahi tedavi yöntemleridir.

Göz hekimliğinde geniş ve yaygın görülen bir hastalık grubunun tedavisiyle ilgili cerrahi işlemlerin bütünü bu isim altında toplanır.

Estetik ve cilt cerrahisi uzmanlarıyla göz cerrahlarının ortak ilgi alanını oluşturur.

Bu gruptaki ameliyatların büyük çoğunluğu anestezi altında yapılır.

Göz protez uygulamaları da bu grupta ele alınır.

Tedavinin nasıl uygulandığını videomuzdan izleyebilirsiniz:

HIZLI BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Her türlü sorunuz için aşağıdaki formu doldurun, sizi hemen arayalım.

ONLINE GÖZ SAĞLIĞI DANIŞMANLIĞI Bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım.