Sarı Nokta Hastalığında Macrovision

Sarı Nokta Hastalığında görmeyi artıran tedavi!

Sarı nokta hastalığı genelde ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan bir hastalıktır. 2 türü bulunur. İlaç ve iğnelerle hastalığın ilerlemesi yavaşlatmaya çalışılır. Sarı nokta hastalığı kişinin görme seviyesini büyük ölçüde düşürür. Bu hastalar yemek yerken, tırnak kesimi gibi kişisel ihtiyaçlarını yaparken ayrıntı göremedikleri için çok zorlanırlar. Genelde bir kişinin desteğine ihtiyaç duyarlar. Bu durumda hastalar için hayat kalitesini düşüren durumlar arasındadır.

 

İlerlemesi durdurulamayan, görme seviyesi artırılamayan sarı nokta hastalarının bu durumu artık geçmişte kaldı. Macrovision tedavisi ile hastaların görme seviyesini artırmak mümkün olabilir!

 

 Macrovision nedir?

 

Macrovision sarı nokta hastalarının görme seviyelerini artıran göz içi lenslerdir. İlerlemiş sarı nokta hastalarına ve merkezi etkileyen retina hastalarına göz yapıları uygun bulunması durumunda uygulanabilir.Bu uygulama ve uzak ve yakında takılan gözlükler ile teleskop sistemi oluşturulur. Tedaviden sonra hastaların görme seviyeleri yükselir.

 

Macrovision sadece sarı nokta hastalarına mı uygulanır?

 

Macrovision sarı nokta hastalarına uygulanabildiği gibi halk arasında tavuk karası  olarak bilinen retinitis pigmentosa hastalığının da tedavisinde kullanılabilir. Aynı zamanda sarı noktayı etkileyen diğer hastalıklarda, sarı nokta hasarı oluşmuş travma durumlarında uygulanabilir.,

 

Yaş sınırı var mdır?

 

18 yaş ve üzerinde bulunan göz yapısı bu tedavi için uygun bulunan tüm hastalara uygulanabilir.

 

Katarakt Ameliyatı İle Beraber Uygulanabiliyor

 

Macrovision  katarakt ameliyatı ile birlikte uygulanabildiği gibi daha önce katarakt ameliyatı olmuş sarı nokta hastalarına 10 – 15 dakika gibi sürelerde uygulanabilir. Yani hastaların daha önce katarakt ameliyatı olması bu uygulama için bir engel değildir.Klinikte muayene esnasında uygulamanın simülasyon muayenesini de yapıp makrovision sonrası görmelerindeki artış miktarını hastalar ameliyat öncesinde deneyimleyebilirler. Artık Makrovizion ameliyatı ile her yaştan sarı nokta hastaları hem uzak hem de yakında gözlükler ile  daha iyi görebilirler.

MACROvision Ameliyatının Avantajları Nelerdir ?

 

  • MACROvision ameliyatı, katarakt ameliyatı ile beraber uygulanabilir.
  • MACROvision ameliyatı dakikalar içerisinde sonuçlanır.
  • Damla anestezisi uygulanır ve hasta ameliyat sırasında ağrı, sızı hissetmez.
  • Ameliyat sonrası hastalar hem uzak, hem yakında gözlükler ile daha iyi görebilir.
  • Sarı nokta hastalarına ve Tavuk karası hastalığında görme seviyesinin artırılmasını sağlayabilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir