Lazerle Yüksek Astigmat Tedavisi

LAZERLE YÜKSEK ASTİGMAT TEDAVİSİ

Teknoloji ve tıbbın ilerlemesiyle birlikte daha önce çözülemeyen ya da daha zor yollarla tedavi edilebilen rahatsızlıklar, artık daha kolay aşılabiliyor. Göze Dokunmadan Lazer tedavisiyle birlikte yüksek astigmat da, ağrısız ve acısız bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

Göze dokunmadan lazer nedir?

No Touch Laser olarak adlandırdığımız bu teknolojide, hastanın gözüne hiçbir şekilde dokunmuyoruz. Klasik lazer tedavilerinden farklı olarak korneada herhangi bir kesi oluşturulmuyor. Hasta sadece ışık kaynağına bakıyor ve saniyeler içinde göz kusurları tedavi ediliyor. Hasta ışığa odaklanamasa, kafasını ya da gözünü hareket ettirse bile bir problem oluşmuyor. Saniyeler içinde miyop, astigmat ve hipermetroptan aynı anda kurtulabiliyor hastalar.

Tedavi sonrasında numaraların tekrarlama ihtimali var mı?

No Touch Laser operasyonu kalıcı bir operasyondur. Doktor muayenesi sonrasında uygun bulunan hastalara, uygun değerler saptandığı takdirde sağlıklı bir sonuç verir ve numaralar tekrarlamaz. Hasta ömür boyu gözlüklerinden kurtulur.

No Touch Laser güvenli midir?

Günümüzde, hem teknolojik gelişmelerin bize sunduğu imkanlar hem de lazer yapan ekiplerin yıllar içinde edindiği deneyimler sayesinde lazer ameliyatlarının güvenliği ve konforu çok artmıştır. Hastalar lazer tedavisi için bize başvurduğunda, korneanın kırıcılık ve ön-arka eğim haritalarını değerlendiririz, risk analizi yapılarak hastalarımız için en güvenilir yöntemi seçeriz.

No Touch Laser göz kuruluğu yapıyor mu?

No Touch Laser’ın en önemli fark ve avantajlarından biri de göz kuruluğu yapmamasıdır. Klasik lazer operasyonlarındaki gibi kornea kaldırılmadığı ve kesi uygulanmadığı için, göz kuruluğu endişesi taşımaya gerek yok.

Gündelik yaşantıya dönüş ne zaman?

No Touch Laser, zaman kavramının çok önemli olduğu çağımızda çalışanlar ve aktif sporcular gibi gruplara büyük konfor sağlıyor. Tedaviden birkaç gün sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyor ve yaşam kalitenizi yükseltebiliyorsunuz.

Lazer ameliyatlarında doğru cerrah seçimi neden önemlidir?

Göz doktoru seçimi göz sağlığı için çok önemlidir. Her göz hastalıkları uzmanı pek çok genel ameliyat hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olabilir ama belirli ameliyatlarda ileri düzeyde uzmanlaşmak apayrı bir iştir. Seçiminiz ne kadar doğru olursa ameliyatta risk yaşama ihtimalinizde o kadar ortadan kalkar.

No Touch Laser Avantajları;

*Uzak, yakın ve astigmat aynı anda düzeltilebilir.

*Göze dokunmadan yapılır.

*Gözden parça çıkarılmaz.

*Göze kesi uygulanmadığı için güvenlidir.

*Tedavi sırasında ağrı-acı duyulmaz.

*Operasyon saniyeler içinde tamamlanır.

*Kalıcı göz kuruluğu oluşmaz.

*İleride katarakt ameliyatına engel değildir.

*Tedaviden bir hafta sonra istenilen spor aktivitesi (yüzme, boks dahil) yapılabilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir