İnce Kornealı Gözlere Lazer Tedavisi

“Gözünüz lazer tedavisine uygun değil” diye reddedilen hastalar için yeni bir şans: No-Touch (Göze Temassız Lazer)…    

Göz doktorunuz size “korneanız çok ince, lazer yapamayız” demiş olabilir. Veya “lazer yapılırsa gece görüşünüz azalır” diye duymuş olabilirsiniz. Veya “lazer yapılırsa ışık kamaşması olur ve gece araba kullanamazsın” diye söylenmiş olabilir. Veya “daha önce katarakt ameliyatı geçirdiğiniz için size lazer tedavisi yapılamaz” denilmiş olabilir.

Bu grupta yer alan birisiyseniz, çok daha sade, basit ve kullanışlı bir yöntemle tedavi edilmeniz mümkün olabilir. No Touch Laser adı verilen tedavi ile ilgili Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu Medikal Direktörü Op.Dr. Özer Kavalcıoğlu’ndan bilgi aldık.

Göze dokunmadan ışıkla tedavi

No Touch Laser, gözlük kusurlarının sadece gözün yüzeyinde gerçekleşen bir ışık tedavisiyle düzeltilmesidir ve bir Alman teknolojisi ürünüdür.

Bu yöntemde göze hiçbir mekanik kuvvet uygulanmaz, göze kesi yapılmaz, halk tabiriyle “göz çizilmez”, gözden zar kaldırılmaz, gözden doku parçası çıkarılmaz. Böylece, gözden zar kaldırılması veya doku parçası çıkarılması sonucu görülebilen pek çok risk ve sakınca bu tedavi yönteminde oluşmaz.

Bu yöntemde tedavi sırasında göze cihaz teması olmaz.

Hastanın cihazdaki yeşil renkli rehber ışığa gözünü dikip bakması, bu tedavinin yapılması için yeterlidir.

Tedavi 1 dakikadan az sürüyor

Tedavi, en yüksek gözlük numarasının düzeltilmesinde bile 1 dakikanın altında sürer ve tedavi tümüyle ağrısız gerçekleşir.

Tedavi sırasında lazerin bilgisayarı ile veriler optimize edilir ve kişiye özel bir uygulama gerçekleşir.

Wavefront uygulaması ile hastanın tedavi sonrasında gece görmesinin sorunsuz olması sağlanır, ışık kamaşmalarının olması önlenir.

Uzak, yakın ve astigmat tedavisinde üst yaş sınırı yok

Gözünde miyop(uzak görme), hipermetrop(yakın görme) ve astigmat olan hatta hipermetrop ve astigmatın bir arada olduğu göz kusurlarına sahip 18 yaşını geçen kişilerde, bir kişinin bu yöntemle tedaviye uygun olup olmadığını anlamak için, tedavi öncesinde yapılan değerlendirmelerden sonra uygulanabilir.

Daha önce katarakt ameliyatı geçirmiş ve göz içi merceği takılmış hastalara ve kornea nakli ameliyatı geçirmiş kişilere de No-Touch Laser tedavisi yapılabilir.

40 yaşından sonra gelişen yaşa bağlı yakın görme sorunu da bu yöntemle düzeltilebilir.

Aynı seansta iki göze tedavi

No-Touch Laser uygulamasında her iki göz aynı seansta tedavi edilir ve gözler tedavi sonrası açık bırakılır.

Tedaviden sonra iyileşme tamamlandığında gözde lazer izi kalmaz, lazer tedavisinde uzmanlaşmış bir göz doktoru bile hastaya lazer yapılmış olduğunu anlayamaz. Gözden zar kaldırılarak veya doku parçası çıkarılarak yapılan tüm diğer tedavilerde ise hasta lazer izini yaşam boyu taşır.

No-Touch Lazer, hasta memnuniyeti ve tedavi başarısı çok yüksek bir yöntemdir.

36 thoughts to “İnce Kornealı Gözlere Lazer Tedavisi”

 1. Merhaba benim korneam cok ince ve normal lazer icin kesinlikle olmaz dediler kaldirirsak yirtilir dediler! No touch dedavi hangi hastanede yapilir ve fiyati ne kadar?
  Selamlar bunyamin Aygun

 2. Merhabalar, bugun esim icin gittigimiz goz kliniginde korneasi cok ince oldugundan gozunun lazere uygun olmadigi soylendi. No toch sistemi onlarda da vardi ama korneasi ince oldugu sebebiyle geri gonderildik.suan sizin sitenizde bu yaziyi okudum ve ayrintili bilgi almak istiyorum. Korneasi ince kisilerde de gercekten olabiliyor mu? Her goze uygun mu? Daha fazla bilgi verebilir misiniz?
  Tesekkurler..

  1. Ankara da gittiğim hastanede gözüme keratakonus tanısı konuldu ve gözümü cizdirmeye gitmiştim ve çizilmez dediler gözümün çizilmesi mümkün mü

   1. Keratokonus Tedavisi ön bilgi için linke tıklayabilirsiniz http://bit.ly/2GB9y1e. Keratakonus rahatsızlığınız ile alakalı öncelikle Cross Linking tedavisi veya Hibrid tedavisi olmanız gerekmektedir. Göz yapınız uygun bulunduğu taktirde tedavi olabilirsiniz. Göz yapınızın detaylı olarak muayene edilmesi ve göz yapınıza uygun tedavi yönteminin belirlenmesi gereklidir. Dilerseniz, 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 3. Merhaba doktorum senin göz zarın çok ince dedi biz lazer yaparız ama lazer de inceltigini için zari daha büyük sorunlar açar dedi ameliyat olmaz dedi

 4. Merhaba sol gözümden 23 sağ gözümden 13 yıl önce kornea nakli oldum şu an gözlük kullanıyorum lazer tedavisi olabilirmiyim

  1. Merhaba No Touch Laser tedavisinde kesi, dikiş atılmaz, vakum uygulanmaz, gözden parça çıkarılmaz. Sadece lazer ışınları ile tedavi yapılır. Tüm bu sebeplerle ince kornealı hastalara da göz yapıları uygun bulunursa uygulanabilir. Detaylı bilgi almak için 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz

 5. Göz yapısının uygun olmasından kastının ne? Laser tedavisi için de göz yapısının uygunluguna bakacaz dediler. Biraz daha detaylandırırsanız sevinirim.

  1. Merhaba göz dereceniz, göz arkanızın topografik haritası, daha önce geçirdiğiniz ameliyatlar, diyabet, göz numaranız, kornea kalınlığınız gibi bulgular ile göz yapınızın uygunluğu belirlenir. Detaylı bilgi almak için 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz

 6. NO TOUCH LAZER POLİSLİĞE ENGELMİ
  DAHA ÖNCE GİTTİĞİM BİR ÖZEL HASTANEDE KORNEAMIN İNCE OLDUĞU LAZER AMELİYATINA UYGUN OLMADIĞI GÖZ İÇİ LENS AMALİYATI OLABİLECEĞİM SÖYLENDİ ANCAK O AMELİYATTA POLİSLİĞE ENGEL OLDUĞUNU ÖĞRENDİM NO TOUCH YÖNTEMİ BİR PROBLEM YARATIRMI.YÖNETMELİKTE ŞÖYLE BİR MADDE VAR.
  6) Bir veya iki gözde, psödofaki. (ameliyatla lens ekstraksiyonu, göz içi lens implantasyonlusu), katarakt ve katarakt ameliyatları

   1. Merhaba ben küçükken göz ameliyat oldum şaşılık bölümünden ama ne amaliyat oldumu bilmiyorum olabiliyormuyum

    1. Merhaba Devran Bey, doktorlarımız tarafından göz yapınızın detaylı olarak muayene edilmesi ve göz yapınıza uygun tedavi yönteminin belirlenmesi gereklidir. Dilerseniz, 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 7. Merhaba. Daha önce farklı hastanelere gittim ve muayene oldum. Bana lazer ameliyatı kesinlikle olamayacağımı söylediler. Korneam çok ince olduğundan dolayı müdehale edemiyorlar. Bu teknoloji ile dokunmadan ameliyat edilebiliyor diyorsunuz. Göz korneası ince ve aynı zamanda gözümde keratoglobus hastalığı var, keratoglobus hastalığı bu ameliyata engel mi?

 8. Merhaba ben keratakonus hastasıyım hastalığı durdurmak için ccl ameliyatı olmam gerekiyor fakat fakat kornea çok inceldiği için ameliyatı yapamıyorlar nasıl yardımcı olabilirsiniz no touch ameliyatı ile korna zarı kalınlaşır mı

 9. Merhaba, benim sol gozumde kornea nakli sag gozumde ise crossling mevcut acaba bu uygulama ile gorusum daha iyi olurmu ?

 10. Merhaba benim göz korneam ince olduğu için lazer olamayacağım söylendi sizin doktorlarınız tarafından ama yaklaşık 4 yıl önce bu yeni bir teknolojimi acaba teşekkür ederim.

  1. Merhaba Didem Hanım, doktorlarımız tarafından göz yapınızın detaylı olarak muayene edilmesi ve göz yapınıza uygun tedavi yönteminin belirlenmesi gereklidir. Dilerseniz, 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 11. Merhaba kornea 470 mikron çıktı doktor ince olduğu için lazer yaptıramaSınız riskli dendi bana sizde en alt limit nedir kornea kalınlığı en az kaç olmalı

  1. Merhaba Murat Bey, öncelikle doktorlarımız tarafından detaylı göz muayenesi olmanız gerekmektedir. Muayene sonrası göz sorununuzla ilgili tedavi bilgisini hekimimiz iletebilir. Dilerseniz, 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz ya da telefon numaranızı mesaj yoluyla iletebilirseniz size yardımcı olmak isteriz.

 12. Merhaba sol gözümün kornea kalınlığı 481 um
  Sağ gözüm 531 um
  16 yıl önce lasik lazer ameliyatı oldum 1 yıl sonra miyop yükselişim devam etti şuanda sol gözüm -3.50, sağ gözüm -4.50 tekrar lazer olabilir miyim Dr 481 um yeterli olmadığını söyledi sizin fikrinizi almak istedim.

  1. Merhaba Mehtap Hanım, öncelikle doktorlarımız tarafından detaylı göz muayenesi olmanız gerekmektedir. Muayene sonrası göz sorununuzla ilgili tedavi bilgisini hekimimiz iletebilir. Dilerseniz, 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz ya da telefon numaranızı mesaj yoluyla iletebilirseniz size yardımcı olmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir