Katarakt Tedavisinde Akıllı Lensler

KATARAKT TEDAVİSİNDE AKILLI LENS FARKI
Göz içine yerleştirilen çok odaklı mercekleri tanımlamak için Akıllı Lens adını kullanıyoruz. Akıllı Lens teknolojisiyle birlikte hastalar uzak, yakın ve orta mesafede daha net bir görüş imkanına kavuşuyor.

Katarakta Çözüm İmkanı

Akıllı Lens katarakt sorunu olan kişiler için de bir alternatif oluşturuyor. Katarakt, bireyin gözündeki orijinal merceğin saydamlığını kaybederek matlaşmasıdır. Bu durum görme kalitesini düşürür ve göz merceğinin netlemesine engel oluşturur. Akıllı Lens tedavisi gözün doğal merceğini çıkartarak, yerine yapay bir lens  yerleştirme işlemi olduğundan, katarakt sorunu için de bir çözüm imkanı yaratmaktadır.

Kalıcı Tedavi

Akıllı Lens tedavisi uygulanan kişide bir daha katarakt gelişmez ve giderilen görme kusuru tekrar ortaya çıkmaz. Bununla birlikte ilerleyen yaşlarda göz numarasının tekrar gelmesi gibi bir komplikasyon da görülmemektedir. Tek seferlik bir operasyondur ve etkisi kalıcıdır.

Yüksek Hasta Konforu

Akıllı Lens uygulamasının bir diğer önemli özelliği de hasta konforunu ön planda tutuyor olması. Genel anestezi kullanılmayan operasyonda hasta ağır ya da acı hissetmemektedir. İşlem sonrasında hastanede yatmasına gerek yoktur ve ertesi gün normal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Akıllı lenslerin özellikleri nedir?

Ömürlük lenslerdir, yıllar geçtikçe deforme olmaz.

Uzak, yakın ve orta mesafeyi tek lens ile görme imkanı sunar.

Tedavi sonrasında denize, havuza girilebilir.

Hastada katarakt oluşumu meydana gelmez.

Tedavi yapıldıktan sonra numaralar geri gelmez.

Gözde ilerleyen yaşlarda oluşabilecek hastalıkların da önüne geçmektedir.

Renk geçişlerini net bir şekilde fark etme olanağı sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir