Modern Katarakt Cerrahisinde Zepto Teknolojisi

Kalıcı Akıllı Lens Tedavisi

Kalıcı Akıllı Lens ve ZEPTO teknolojisini Veni Vidi Göz Sağlığı Grubundan Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal anlattı.

 

Kataraktın tedavisi nasıl yapılır? 

Kataraktın tek tedavisi cerrahidir. Katarakttan kurtulmanın ve net görmeyi tekrar kazanmanın tek yolu, gözün içindeki doğal lensin yapay lensle değiştirilmesidir. Eskiden katarakta neden olan gözün içindeki lensi çıkartır ama yerine ya hiçbir şey takmaz, ya da eski usül bir lens takardık. Bu sadece kataraktı tedavi ederdi, ancak hastanın ameliyattan sonra yakın görme sorunu oluşurdu ve ameliyattan önce gözlüksüz olarak uzağı iyi göremeyen hastalarda bu sorun yine devam edebilirdi. Teknoloji ve tıbbın günümüzde ulaşmış olduğu düzeyde katarakt tedavisinde Kalıcı Akıllı Lensler ile artık hastanın uzak, yakın ve orta mesafede net görüşe kavuşmasını sağlayabiliyoruz. Kalıcı Akıllı Lensler takılan bir hasta bir daha ömrü boyunca gözlük takmak zorunda kalmıyor.

 

Akıllı Lens nedir, neden Akıllı Lens diyoruz?

Eskiden katarakt nedeniyle çıkarılan merceğin yerine takılan lens sadece kataraktı tedavi edebiliyordu. Yeni teknoloji ile katarakt tedavisinde Akıllı Lensleri kullanarak kişinin uzak ve yakın gözlüklerinden kurtulması sağlanıyor. Kişi, hastaneden çıktığında hem kataraktından kurtuluyor hem de uzak, yakın ve orta mesafede net görebiliyor.

 

Kalıcı Akıllı Lensler operasyonu için kataraktın başlaması mı gerekiyor?

Akıllı Lens tedavisi artık sadece katarakt tedavisiyle sınırlı değil. Gözlük kullanımından kurtulmak isteyen kişilerde de bu lensler kullanılmaktadır.

 

Akıllı Lenslerin Avantajları

  • Ömürlük lenslerdir, uzun yıllar sonra bile deforme olmaz.
  • Uzak, yakın ve orta mesafeyi gözlüksüz net görme imkanı sunar.
  • Tedavi sonrası denize, havuza girilebilir.
  • Hastada daha sonra yaşamı boyunca katarakt gelişmez.
  • Tedavi sonrasında gözlük numaraları geri gelmez.

 

Zepto Teknolojisi Akıllı Lens İle Birleşti

ZEPTO teknolojisiyle yapılan katarakt tedavisinde Akıllı Lenslerin verdiği görüntü kalitesi en üst düzeyde gerçekleşir.

 

Operasyon Süresi Kısalıyor

5 dakikada katarakt tedavisinde Kalıcı Akıllı Lensler operasyonu yapılıyor. Zeptosaniyenin bir avantajı da göz içine yerleştirilen Akıllı Lenslerin verdiği görüntü kalitesi en üst düzeyde gerçekleşiyor. Bu operasyondan birkaç gün sonrası hasta iş yaşamına dönebilir, sosyal aktivitelerini yapmaya başlayabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir