Kalıcı Akıllı Lens  Tedavisi

Kalıcı Akıllı Lens  Tedavisi

Kalıcı Akıllı Lens tedavisi öncesinde hastanın gözüne damla anestezi uygulandığını, uygulamanın çok kısa sürelerde tamamlandığını biliyor musunuz?

Akıllı Lensler gözün içine yerleştirilen hastaya uzak, yakın ve orta mesafede gözlüksüz görme yetisi kazandıran göz içi lenslerdir.

Kalıcı Akıllı Lens  Ameliyat Öncesi

Ameliyat öncesinde hastanın detaylı göz muayenesi yapılır. Göz arkası, göz numarası, kornea yapısı incelenir. Göz numarası detaylı testlerle belirlenir. Göz içi kalıcı lens ameliyatları her hasta ömrü boyunca bir kez uygulanabilir. Bu sebeple göz yapısının doğru incelenmesi önemlidir. Ameliyat öncesinde hastanın gözleri damla anestezi ile uyuşturulur.

Kalıcı Akıllı Lens  Ameliyatı

Akıllı Lens ameliyatının süresi hastanın göz numarasına göre değişkenlik gösterebilir. Göz numarası yüksek olan hastalarda ameliyat 15-20 dakika gibi sürelerde tamamlanabilir. Ameliyat yapılırken hastanın gözüne 2mmlik bir kesi atılır. Bu kesiden işlevini yitiren göz içi lens FAKO yöntemi ile alınır. Yerine uzak, yakın ve orta mesafede hastaya kaliteli görüş sağlayan Kalıcı Akıllı Lens   yerleştirilir.

Operasyon sonrasında hastanın gözü bandajlanır. Göz bandajı 2 saat gibi bir süre sonra çıkarılabilir. Süreyi operasyonu gerçekleştiren cerrah belirleyebilir. Göz bandajı açıldığında ise hasta aynı gün görmeye başlayabilir.

Hasta aynı gün taburcu olur.

Kalıcı Akıllı Lens  Sonrası

Akıllı Lens ameliyatı sonrasında hastanın günlük yaşamında bir değişiklik yapması gerekmez. Akıllı Lens tedavisi sonrasında cerrahın belirttiği süre sonrasında  hasta denize havuza girebilir. Dilediği spor aktivitelerini yapabilir.

Kalıcı Akıllı Lens Tedavisi Kimlere Uygulanabilir

 • Göz yapısı uygun bulunan 18 yaş ve üzeri hastalara
 • Göz numarası yüksek olduğu için lazer tedavisi uygulanamayan hastalara
 • Göz yapısı lazer tedavilerine uygun olmayan hastalara
 • Kataraktı olan hastalara
 • Yakın veya uzak mesafeyi görmek için gözlük kullanmak istemeyen hastalara
 • Miyop, hipermetrop ve astigmat tedavisinde
 • Yakını görememe sorununda
 • Göz lazer tedavisi olduğu halde göz numarası sıfırlanmayan hastalara

*Hastanın göz yapısının uygunluğuna doktorlar detaylı muayene ve tetkikler sonrasında karar verebilir.

Kalıcı Akıllı Lensler çıkarılabilir mi?

Kalıcı Akıllı Lensler kısa süreli bir  operasyon ile yerleştirilir. Yerleştirilen göz içi kalıcı lens ömür boyu hastanın gözünde varlığını devam ettirir.

Renk seçeneği var mıdır?

Akıllı Lensler gözün görme merkezine yerleştirilen göz içi lenslerdir. Kontakt lenslerde olduğu gibi gözün dış yüzeyinde değildir. Renksiz ve saydam bir yapıdadır.

 

 

7 thoughts to “Kalıcı Akıllı Lens  Tedavisi”

 1. Veni Vidi’nin duayeni, Op. Dr. Ertan Sunay bizim ailenin iki nesildir göz doktorudur. Sayesinde, her seferinde yaşama yeniden döndük. Yaşlanıp sıra bana geldiğinde, benim de iki gözümü “no touch laser”le ameliyat etti. Çoğu doktorun müdahale etmeye cesaret edemediği göz sorunlarımızı kolaylıkla çözdü. Biz artık çok iyiyiz dediğimiz de bile “Biz iyisiniz diyene kadar” cümlesini her seferinde duyduk. Ertan Hoca sadece çok iyi bir doktor değil aynı zamanda çok da iyi bir insandır. Bunu onu ilk gördüğünüzden itibaren hissedeceksiniz. Kendisine her şey için teşekkür ederiz.

 2. Kalıcı lensler çıkarılabilir mi.
  Kendi sorunuza verdiğiniz cevap anlaşılır değil, yada bu lensin takıldığında bir daha çırakarılamaz olduğu anlaşılıyor.Bu soru bence net yazılmalı, hatta cevabı bu değil…

 3. benim göz astigmat ve miyop. dereceleri 1.5 ile 3.5 arasıdır. iki göze taksam ortalama maliyeti ne olur?

 4. Annemin gözlerinde belirgin bir kızarıklık oluşmuştu ve hakikaten uzun bir süre annem bu sıkıntıyı yaşadı ve ben de sürekli iyi bir doktor bulma arayışı içerisindeydim. Çünkü her defasında bir kaç tane damla kullanıp hala neden iyi olmuyor diye sorduğumuzda, alerjik denilerek hastanelerden geri dönerdik. Bu gerçekten üzücü ve annemin moralini bozan bir durumdu. Daha sonra annem, Op. Dr. Ertan Sunay hocayla tanıştı. İyi ki de tanışmışız… Hasta gözleri iyileşti, kataraktı temizlendi ve no touch laser tedavisi uygulandı. Bazı şeyleri anlatırken anneme hayal gibi gelirdi. Benim annem o hayali şuan yaşıyor.. Ayrıca Veni Vidi göz hastanenin hijyenik kuralları sundukları imkanlar, ameliyat günü ve sonrası takip süreçleri gayet iyiydi. Her şeyden önce hastalarını güler yüzüyle muayene eden bir doktor. Alanında ne kadar bilgili ve deneyimli olduğunu tanıdığınızda sizde anlarsınız eminim. Sayesinde iyi olan annem adına ve kendi adıma Ertan hocaya ve ekibine çok teşekkür ederim. Ertan hoca ”mutlu hasta mutlu doktor der”, sanırım hasta yakını olarak ben herkesten daha mutluyum.. :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir