Göz Tembelliğinde Akıllı Gözlük Tedavisi

Yeni nesil teknoloji sayesinde göz tembelliği tedavisi kolayca yapılabiliyor. Akıllı gözlük ile 3 boyutlu oyunlarla görme seviyesi  %30 veya %40 oranında çıkarılabiliyor. Bu gözlüklerle göz tembelliği 2 ay içinde düzeltilebilir.

Göz Tembelliği Nedir?

Yaşam kalitesini etkileyen ve çocuklarda sık görülen göz tembelliği bir gözün diğer göze oranla daha az görmesidir. Erken yaşlarda tespit edilirse tedavisi yapılabilir.

Belirtileri Nelerdir?

Şaşılık ya da kayma, televizyonu yakından izleme, gözlerini sürekli kırpma, göz kapağında düşüklük varsa zaman aileler çocuklarını vakit kaybetmeden göz hekimine götürmelidir.

Göz Tembelliği Tedavisinde Erken Teşhis Önemli

Teşhis yaşı çok önemlidir. Çocuğun bir gözü iyi görüyor diğer gözü tembel ise bunu anlamayabilir. Düzenli yapılan göz muayeneleri bu durumda çok önemli. Sadece göz muayenesinden teşhis edilebilir.

Nedenleri Nelerdir?

Birçok nedeni vardır. Doğuştan hipermetroplarda, şaşılık hastalarında, doğum sırasında meydana kataraktlarda ve iki göz arasında yüksek derece farkına neden olan hipermetrop, miyop ve astigmat neden olabilir.

Aileler Dikkat!

Aileler evde de basit bir yöntemle göz tembelliği olup olmadığını anlayabilirler. Tek göz kapatarak hangi gözün görüp görmediğini fark edebilirler. Herhangi bir şüphe fark ettiklerinde göz tembelliği tedavisi için göz hekimine gitmeleri gerekir.

Göz Tembelliği Tedavisinde Akıllı Gözlük

Eğer çocuğunuza göz tembelliği teşhisi konulduysa bir saat akıllı gözlük ile vakit geçirmesi gerekir.

Oyun amaçlı kullanılan 3 boyutlu akıllı gözlükler sayesinde çalışmayan gözün aktif edilmesiyle tedavi yapılır.

Tedavi, özel olarak hazırlanmış ve camları göz tembelliği tedavisine uygun gözlükler ile sağlanmaktadır. Akıllı gözlük ile tedavisinde oyunda yer alan görseller, animasyonlar 3 boyutlu olduğu için beyin daha iyi uyarılır.

İlkokula yeni başlayan ve anaokulundaki tüm çocukların en azından bir kere göz muayenesinden mutlaka geçmeleri gerekir.

 

 

 

4 thoughts to “Göz Tembelliğinde Akıllı Gözlük Tedavisi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir