Göz Lazer Tedavileri

Lazer tedavisinden korkan veya gözüne dokunulmasından rahatsız olan hastalara hangi lazer tedavisi yapılır?

Klasik lazer tedavilerini bilirsiniz göze dokunulur, kornea yüzeyi alkolle eritilir veya göze kesi uygulanır. Bunlardan korkan veya bir nedenle bu tedaviler için gözü uygun olmayan hastalar olabiliyor. Bu hastalara göze dokunmadan ve saniyeler içinde tamamlanan No Touch Laser tedavisini uygulayabiliyoruz.

No Touch Laser nasıl yapılıyor?

Gözleri damla ile uyuşturulan hasta, sadece cihazdaki yeşil renkli ışığa bakıyor ve baktığı lazer ışığı gözde gerekli düzeltmeyi yapıyor. İşlem sırasında hastanın başını oynatması da sorun olmuyor. Çünkü cihaz, göze odaklanıyor ve hasta gözünü oynattığında tedavi otomatik olarak duruyor. Hasta yeniden cihazdaki ışığa baktığında da tedavi kaldığı yerden devam ediyor.

Kimlere uygulanabilir?

18 yaş üstü miyoplara, astigmatlara, hipermetroplara, korneası ince kişilere, keratokonus hastalarına (Cross tedavisiyle birlikte), kornea nakli geçirmiş ama astigmatı düzelmemiş hastalara, katarakt ameliyatı sonrası göz numarası sıfırlanmamış hastalara uygulanır.

Uzak ve yakın görme sorunu düzeltilebilir mi?

Evet, uzak ve yakın görme problemi yaşayanlar tek seansta bu problemden kurtulabilir.

Göze dokunmadan lazer yüksek astigmatta da başarılı sonuç veriyor mu?

Göz cerrahisinde teknoloji çok ilerlemiş durumda. Eskiden müdahale edilemeyen, kısıtlı müdahale alanları olan problemler ufak dokunuşlarla halledilebilir hale geldi. Yüksek astigmat da No Touch Laser’la birlikte birkaç saniye içinde ortadan kaldırılabiliyor.

Riskli bir operasyon mu?

Göze dokunulmadığı, göze vakum uygulanmadığı veya gözden bir parça kesilmediği için tedavi sonrası zar altında iltihap oluşumu meydana gelmez. Ayrıca lazer tedavisi öncesi risk analizi yaparak hastalarımız için en güvenilir yöntemi seçeriz.

İşlem ne kadar sürüyor?

Saniyeler içinde iki gözün lazer işlemi tamamlanabiliyor.

Operasyon sırasında hasta ağrı hissediyor mu?

Göze herhangi bir temas olmadığı, kesi yapılmadığı için operasyon sırasında hasta ağrı hissetmez.

Gözlük numarasının tekrar ilerleme riski var mı?

Hangi hastaya hangi tedaviyi uygulayacağınız çok önemlidir. Uygun hastalara yapıldığı sürece gözlük numarasının tekrar ilerlemesi gibi bir durum oluşmaz.

Lazer ameliyatlarında doğru cerrah seçimi neden önemlidir?

Lazer operasyonları son derece özel tekniklerle ve cihazlarla uygulanmaktadır. Bu nedenle bu cihazlarda ve tekniklerde tecrübeleriyle uzmanlaşmış cerrahların seçimi son derece önemlidir. Çünkü lazer operasyonunda doğru cerrah seçimi oluşabilecek komplikasyonları ortadan kaldırır ve operasyonun kalitesini daha da arttırarak sizi iyi bir sonuca ulaştırır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir