Göz Katarakt Ameliyatları

 

Göz Katarakt Ameliyatı

 

Katarakt göz içi merceğin saydamlığını kaybetmesiyle oluşan bulanıklığa denilmektedir. İlaçla tedavisi olmayan kataraktın tedavi yöntemi cerrahidir. Yaşlanmanın kaçınılmaz sonu olarak bilinen kataraktın başlıca belirtileri; çift görme, gözlük numaralarının sık değişmesi, okuma zorluğu ve görmede azalma yaşanmasıdır.

Katarakt Ameliyatı

Katarakt Ameliyatı saydamlığını yitiren göz içi merceğin yerine göz doktorları tarafından yeni göz içi merceğin yerleştirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Katarakt ameliyatında kullanılacak merceğin seçiminde göz doktorlarının önerisi dikkate alınmalıdır.

 

Katarakt Ameliyatları

Gelişen teknoloji ile birlikte katarakt ameliyatları lazerle, bıçaksız, ağrısız ve dikişsiz şekilde yapılmaktadır. Ayrıca katarakt ameliyatları ameliyathane ortamında özel ameliyat mikroskoplarıyla uygulanmaktadır.

Katarakt Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hastalar genellikle bir gün sonra rutin hayatına dönerek sosyal aktivitelerde bulunmaktadırlar. Katarakt ameliyatında Akıllı Lens adı verilen üç odaklı akıllı merceklerin kullanılmasıyla hastalar ameliyat sonrasında gözlükleri olmadan uzak,yakın ve ara mesafeleri net görebilirler.

katarakt ameliyati

Katarakt Ameliyatı Ne Kadar Sürer

Katarakt ameliyatı bir göz için ortalama 10 dakika sürmektedir.  Bu süre hastanın göz yapısına göre değişmektedir.

Akıllı Lens Tedavisi

16 thoughts to “Göz Katarakt Ameliyatları”

 1. İyi günler
  Gözümde hem katarkt ve hemde astigmat var (uzak ve yakın görme sorunum var)
  Sgk dan emekliyim kabul edermisiniz

  1. syn Dr slm ben yurt Disinda ikamet ediyorum yasim 60 üc ay önce göz tansiyanu cikti ve göz Dr heriki gözümden katarak dan amaliyat olmami söyledi . sizlere bu amalyati yaptirsam kac €€€ olur alakaniza tesekkürler hayirli isler .

   1. Merhaba,
    Göz yapınıza uygun tedavi yönteminin belirlenebilmesi göz yapınızın detaylı olarak incelenmesi gerekir. Operasyon fiyatları göz yapınıza göre belirlenir.444 0 481 nolu numaramızdan bize ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz

 2. Katarak ameliyatı olmak istiyorum.Sgk emekliyim,ameliyat ve akıllı lens uygulamasında ödemem gereken ücreti öğrenmek istiyorum .Saygılarımla cevap bekliyorum

 3. Merhaba ben elif benim annem de tavuk karasi ver gözun de bir cok hasdaneye gitdik caresi yok dediler bana yardimci olurmusunuz

 4. Sol gözümde 50% görme kaybı var katarakt nedeniyle. Yaşım 67 diğer gözümde de bozukluk var. akıllı lens için SGK ne kadar karşılıyor, ben ne kadar ödeyeceğim. Sn Dr. Serhan GAZYAĞCI beyi dinledim. Aldığım bilgiler eksik kaldı, tv. yi biraz geç açmışım. Lütfen detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla.

  Doğan KAPTAN

 5. Mrb SGK Tek göz katarakt ve trifokal lens değişimi icin % kaç oranında destek oluyor? Korktuğumuz kadar korkutucu mu fiyatlar ?

 6. merhaba ben ruhi yaşım 53 hollandada yaşıyorum 45 yaşımdan beri uzak ve yakın gözlüğü kullanıyorum fakat gözlükten kurtulmak istiyorum bana ne önerirsiniz teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir