Göz Katarakt Ameliyatları

 

Göz Katarakt Ameliyatı

 

Katarakt göz içi merceğin saydamlığını kaybetmesiyle oluşan bulanıklığa denilmektedir. İlaçla tedavisi olmayan kataraktın tedavi yöntemi cerrahidir. Yaşlanmanın kaçınılmaz sonu olarak bilinen kataraktın başlıca belirtileri; çift görme, gözlük numaralarının sık değişmesi, okuma zorluğu ve görmede azalma yaşanmasıdır.

Katarakt Ameliyatı

Katarakt Ameliyatı saydamlığını yitiren göz içi merceğin yerine göz doktorları tarafından yeni göz içi merceğin yerleştirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Katarakt ameliyatında kullanılacak merceğin seçiminde göz doktorlarının önerisi dikkate alınmalıdır.

 

Katarakt Ameliyatları

Gelişen teknoloji ile birlikte katarakt ameliyatları lazerle, bıçaksız, ağrısız ve dikişsiz şekilde yapılmaktadır. Ayrıca katarakt ameliyatları ameliyathane ortamında özel ameliyat mikroskoplarıyla uygulanmaktadır.

Katarakt Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hastalar genellikle bir gün sonra rutin hayatına dönerek sosyal aktivitelerde bulunmaktadırlar. Katarakt ameliyatında Akıllı Lens adı verilen üç odaklı akıllı merceklerin kullanılmasıyla hastalar ameliyat sonrasında gözlükleri olmadan uzak,yakın ve ara mesafeleri net görebilirler.

katarakt ameliyati

Katarakt Ameliyatı Ne Kadar Sürer

Katarakt ameliyatı bir göz için ortalama 10 dakika sürmektedir.  Bu süre hastanın göz yapısına göre değişmektedir.

Akıllı Lens Tedavisi
PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

2 thoughts to “Göz Katarakt Ameliyatları”

  1. İyi günler
    Gözümde hem katarkt ve hemde astigmat var (uzak ve yakın görme sorunum var)
    Sgk dan emekliyim kabul edermisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir