Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı

Göz Kapağı Düşüklüğü

Tıp dilinde Ptosis olarak bilinen göz kapağı düşüklüğü, üst göz kapağının düşük olmasına denir. Doğumsal, travma ve felç sonucu görülen göz kapağı düşüklüğü daha çok yaşlanmaya bağlı görülmektedir. Göz kapağı düşüklüğü tedavi edilmediği durumlarda ise görme alanında kayba sebep olmaktadır.

Göz Kapağı Düşmesi Nasıl Anlaşılır?

Göz kapağı düşüklüğü çoğu zaman görünümden anlaşılmaktadır. Bunun yanında; görüş alanının kısıtlanması, çift ya da bulanık görme, göz yorgunluğu ve görmek için başı geriye doğru kaldırma gibi belirtileri olmaktadır.

Göz Kapağı Düşmesi Egzersizleri

Yaşın ilerlemesiyle kaşlarla gözün üst kısımları arasındaki mesafe kısalmaktadır. Bu egzersiz ile kaşların altındaki kasların kuvvetlenmesi sağlanır.
İşaret parmakları yarım ay şekline getirilir ve göz kapaklarının üzerindeki göz kemiğinin üzerine, kaşın tam altına yerleştirilir. Parmak ile hafifçe kemiğin üzerine bastırılır. Göz kapaklarının üzerindeki kaslarla parmaklarınıza doğru bir direnç oluşturulur. Bu hareketi 10 kez tekrar edilerek tamamlanmış olur.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Geçer?

Göz Kapağı düşüklüğü tedavisi için öncelikle göz doktorunuz tarafından detaylı bir muayene olmanız gerekmektedir. Bu muayenede göz doktorları kapak düşüklüğünün sebebini belirlemektedirler. Kapakta kas düşüklüğü tespit edildiğinde hastalara cerrahi yöntem uygulanmaktadır. Kapaktaki deri fazlalığından kaynaklanan düşüklük ise ameliyatsız plazma enerjisi ile tedavi edilmektedir. Ameliyatsız yapılan bu yöntem göz kapağındaki sarkmalarda, torbalanmalarda ve kırışıklıklarda etkilidir.

Göz Kapağı Tedavisi
PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

15 thoughts to “Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı”

 1. Selam,
  ameliyatsiz plazma enerjisiyle göz kapagi tedavisinin ücreti ne kadar?
  Kendim yurt disinda kaliyorum. Ucak, otel ücreti?
  Saygilarimla

  1. Merhaba Ameliyatsız Plazma Enerjisi ile göz kapaklarındaki düşüklük ve kırışıklıkların tedavisi yapılmaktadır.444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Telefon numaranızı iletirseniz ilgili birimden biz de size dönüş sağlayabiliriz

 2. Merhaba,annem 64 yaşında distoni tanısı kondu 6 ayda botoks oluyor göz kapakları düştü her iki gözünde de en son emg çekindi bi sonuç alamadık sizde tedavisi mümkün mü sadece gözlerinde rahatsızlığı var beyin mr in da bir şey çıkmadı cerrahi müdahele veya başka tedavi uygulanıyor mu
  Hanife Ergül 0505 2558578

 3. merhaba ,ben göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum ücreti ne kadar ssk anlaşmalı mı?

 4. Merhaba annem 62 yasında, 2 sene önce göz kspağı ameliyatınoldu fakat tutmadı daha da düstü.şimfi raporla 3 ayda bir botox yapılıyor ama ikinci ayın sonunda tekrar dusuyor.gormesıne engel oluyor,tik yaptı sürekli eliyle düzeltmeye calışıyor, göz kırpıyor, yüz buruşturuyor, yasam kalitesine de etki ediyor maalesef.Ne yapmak gerekiyor öneriniz nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir