Göz Estetiği Hakkında Merak Edilen Her Şey

Göz Çevresi Estetiği

Göz çevresi kırışıklıklarından gözaltı torbalarına, kaş düşüklüğünden gözaltı morluklarına kadar tüm bu sorunların artık ağrısız ve ameliyatsız tedavileri mümkündür. Göz çevresi estetiği hakkında merak edilenleri Veni Vidi Göz Sağlığı Grubundan Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal anlattı.

Göz çevresi estetiğini neden göz doktorları yapmalıdır? 

Göz kapaklarının ameliyatı öncesinde göz muayenesi şarttır. Göz kapağı estetiğini yapacak olan kişinin gözün anatomisine çok hakim olması gerekir. Buradaki püf nokta özellikle işlemler sonrası kapakların doğru kapanmasıdır. Mutlaka göz doktoru muayenesi göz çevresi estetiği öncesi yapılmalıdır.

Göz çevresi estetiğinde başarılı sonuç nedir?

Herkese aynı göz estetiği ameliyatı yaparak iyi sonuç almak mümkün değildir. Hastanın kendine özgü anatomisini iyi değerlendirmek gerekir.  En iyi kozmetik sonucu elde ederken, gözü koruyarak, kişiye özel göz estetiği uygulamalarını tercih etmek başarılı sonucu ortaya çıkarır.

Ameliyatsız göz estetiği mümkün müdür?

Özellikle düşük göz kapaklarında oldukça iyi sonuçlar aldığımız ameliyatsız tedavileri uygulayabiliyoruz.  Cerrahi operasyon olmaktan korkan birçok hasta ameliyatsız göz estetiği uygulamalarını tercih ediyor. Göz çevresi kırışıklıklarında yapılacak ameliyatsız erken müdahaleler ileri dönemde cerrahi gerekliliği azaltır.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği

Üst kapak sarkması, gözaltı torbaları ve deri fazlalıkları için etkili ve güvenli tedavi plazma enerjisidir. Bu işlemle aynı anda kırışıklıklar da tedavi edilebilir. Tedavi sırasında kesi yapılmaz, bıçak kullanılmaz, kanama olmaz. Hasta işlem sonrası hemen günlük yaşantısına dönebilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kişide kaş düşüklüğü olup olmadığının tespiti muayene sırasında çok önemlidir. Kaş düşüklüğünü ameliyatsız çözümleyerek,  hastaları daha taze ve genç bakışlara kavuşturmak mümkündür. Lokal anestezi ile uygulanır,  15 dakika gibi kısa sürede tamamlanır. Bu yöntemde kesi yapılmaz bu nedenle iz kalmaz. Basit ancak çok etkili bir tekniktir.

Badem Göz Estetiği

Etkili bakışlar, parlak göz altları, düşük olmayan göz kapakları, iri ve çekik göz yapısı son dönemlerde trend olan badem gözlerin tasviri olarak bilinir. Hollywood ünlülerinin de sıkça tercih ettiği badem göz estetiği lokal anestezi  ile yapılıyor, acısız ve kısa sürede yorgun, karamsar, üzgün bakışlar düzeltiliyor.

Günlük yaşama hemen dönmek mümkün.

Operasyondan birkaç saat sonra hasta evine gidebiliyor.

İşlem sonrası herhangi bir bandaj kullanılmıyor.

İkinci günden sonra yüz yıkanabiliyor, hatta makyaj yapılabiliyor.

Dolgu ve PRP

Dolgu tedavisi ile göz kapaklarındaki morluk, kırışıklık ve çukurluklarda hacim artışı sağlanır. Böylece daha genç ve sağlıklı bir yüz ifadesi ortaya çıkar. PRP uygulaması ile ciltteki zarar görmüş dokuların canlanması sağlanır. Böylece cildin ihtiyacı olan kolajen üretimi yeniden başlatılarak cilt tedavi edilir.

Botox

Göz etrafındaki kırışıklıklar için botox tedavisi uygulanabilir. Kas içine yapılan bir ilaçtır doğru noktalara yapılması gerekir aksi durumda üst göz kapakta düşüklük gelişir ya da yüzde istenmeyen ifadeler ortaya çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir