Göz Ameliyatı

Teknolojinin gelişmesiyle göz ameliyatlarında kullanılan yöntemlerde gelişti.   Cerrahi yöntem kullanılarak yapılan birçok operasyon yerini lazer tedavi yöntemlerine bıraktı.

Lazer İle Göz Ameliyatı

Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarının giderilmesinde lazer ile göz ameliyatı yapılmaktadır. Ancak gözüne bir cihazın temas etmesinden çekinen hasta grubu bu operasyonlara çok yaklaşmıyordu. Lazer ile göz ameliyatı yöntemlerinden olan No Touch Lazer ile bu sorun ortadan kalkmış oldu. No Touch Lazer tedavisi ile göze dokunmadan, cihaz teması olmadan işlem yapılmaktadır. Lazer ile göz ameliyatı olmak isteyip, temastan çekinen hastaların miyop, hipermetrop ve astigmatları No Touch Lazer ile sonlandırılmaktadır.

No Touch Lazer
No Touch Lazer

Göz Ameliyatı Aşamaları

Göz ameliyatına karar veren hastanın göz doktoru tarafından detaylı göz muayenesi yapılır. Bu muayenede öncelikle gözlüksüz görme seviyesi ve gözlük numarası tespit edilir. Gözün biyomikroskobik muayenesi yapılır, kuru göz olup olmadığı saptanır, göz tansiyonu ölçülür ve retina tabakası incelenir. Sonrasında kornea topografi ve pakimetri vb. testleri yapılır. Bu sayede korneanın bu işlem için uygun olup olmadığı net olarak tespit edilir.  Daha önce kornea yapısı ince olduğu için lazer tedavisi olamayan hastalar da No Touch Lazer ile tedavi olabilirler.

Göz yapısı uygun bulunan hastalar için operasyon planlanır. No Touch Lazer tedavisi lokal anestezi ile sadece damla uygulanarak yapılır. Tek göz için ortalama 30 saniye süren tedavi hastanın karşısındaki ışık kaynağına bakmasıyla gerçekleşir.

Lazer Göz Ameliyatı Sonrası

No Touch Lazer Göz Ameliyatı sonrasında gözler kapatılmaz. Hastaya koruyucu gözlük verilir ve bu gözlüklerin 3 gün takılması önerilir. Tedaviden sonra ilk iki gün yanma, batma gibi şikayetler olmaktadır. Bu dönemi rahat geçirmek için göz doktoru tarafından önerilen ilaçlar ve damlalar kullanılmalıdır. 1. Haftadan itibaren ise denize ve havuza girilebilir.

Lazer Göz Ameliyatı Olanlar

Lazer  ameliyatı olan hastalar tedavinin kalıcı etkisi sayesinde gözlük ya da kontakt lensleri olmadan net görüşe sahip olmaktadırlar.

Göz Ameliyatı
Göz Ameliyatı

 

Daha fazla bilgi için 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. http://www.venividigoz.com

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir