No Touch Laser Surgery

No Touch Laser

For over 30 years, laser eye surgery has been used all over the world.Over the years, different techniques have been used for this purpose.The most important factor in success is to decide which technique to use on different kinds of patients.With the technology improving now surgerys can be done without touching the eye.

Treatment Without Touching the Eye: No Touch Laser.

No touch laser is a type of treatment where you don’t need to touch or cut the eye to perform the surgery, it is all done with a laser.During the surgery the patient doesn’t feel uncomfortable or any pain.This surgery is good for people who are scared of other types of eye surgerys.

What can you fix with this technique

 Myopia, hyperopia and astigmatism can be treated with this technique.All cases where these are individual or together can be fixed in one session .

How long is the session?

After the anesthesia takes effect it takes less than 1 minute for each eye

Applicable to patients with thin corneal

Because the cornea layer is thin it can be applied to patients who have not undergone classical incision laser treatment and that is one of the biggest advantages.

 Who can get No Touch Laser treatment

The treatment can be done on people who have a thin cornea, people who had a corneal transplant, people who had cataract surgery and people who has an intraocular lens.

 Why No Touch Laser

No Touch Laser is good because it is short, it can be done on patients with thin corneas, you don’t need to touch the eye and the patients will be more comfortable.

 

 translated by Derin Kavalcıoğlu

Uzak, Yakın ve Astigmat Tedavisinde No Touch Laser

Göze Dokunmadan Lazer: No Touch Laser

Gelişen teknoloji sayesinde göze dokunmadan, yüksek numaralara dahi göze dokunmadan lazer yapılabildiğini biliyor musunuz?

 

Göze dokunmadan lazer nasıl yapılıyor?

Gözüne dokunulmasından korkan kişiler tedavi sırasında sadece lazer cihazından gelen ışığa bakarak uzak, yakın ve astigmat göz kusurlarından kurtulabilir. Bu işlem saniyeler için tamamlanmaktadır. Operasyon sırasında kişiler ağrı veya acı hissetmemektedir.

 

Bu tedaviyi herkes yaptırabilir mi?

18 yaşından büyük, uzak, yakın ve astigmat görme sorunu yaşayan, yapılan tetkikler sonucunda gözü lazere uygun olan kişiler No Touch Laser yaptırabilir.

 

Astigmat sorunu göze dokunmadan lazer ile düzeltilebilir mi?

Uzak, yakın görme sorunu ile birlikte  astigmat da tek seansta düzeltilebilir.

 

Doğru cerrah seçimi neden önemlidir?

Sadece lazer operasyonları değil göz muayenelerinde de doğru hekim seçimi her zaman önemlidir. Muayenede hastayı iyi değerlendirmek, kişiye özel tedavi önerisinde bulunmak lazer ameliyatı kadar önem taşır. Doğru tedavi için doğru tanı gerekir.

 

Lazer göz kuruluğu yapar mı?

No Touch Laser tedavisinde göze bir kesi yapılmadığı veya vakum uygulanmadığı için kalıcı göz kuruluğu yaşanmaz.

 

Göze dokunmadan lazer yönteminin avantajları nelerdir?

*Uzak, yakın ve astigmat aynı anda düzeltilebilir.

*İnce kornealı hastalara uygulanabilir.

*Göze dokunmadan yapılır.

*Gözden parça çıkarılmaz.

*Göze kesi uygulanmadığı için güvenlidir.

*Tedavi sırasında ağrı-acı duyulmaz.

*Operasyon saniyeler içinde tamamlanır.

*Kalıcı göz kuruluğu oluşmaz.

*Tedaviden bir hafta sonra istenilen spor aktivitesi yapılabilir.

 

 Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu

Göz Hastalıkları Uzmanı

Op. Dr. Berktuğ Erdoğan

Yeni Nesil Teknoloji: Göze Dokunmadan Kişiye Özel Lazer

Kişiye Özel No Touch Lazer

Gözlük ve kontakt lenslerinizle iyi bir görüşe sahip olabilirsiniz ancak sosyal yaşamınızda gözlüksüz mümkün olabilecek net görüşe sahip misiniz? Veni Vidi Göz Sağlığı Grubundan Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Berktuğ Erdoğan yeni nesil teknoloji; göze dokunmadan Kişiye Özel No Touch Laser tedavisini anlattı.

 

Kişiye Özel No Touch Laser nedir?

Gelişmiş bir teleskop teknolojisi olan Kişiye Özel No Touch Laser, görme kalitesini alışılmış lazer uygulamasından daha fazla artırmayı amaçlamaktadır. Gözlük değerlerinden farklı olarak kişiye özel görme haritası çıkartılır ve bu harita eşliğinde lazer uygulanır. Özellikle düzensiz astigmatizma ve göz içi aberasyonların fazla olduğu kişilerde iyi sonuçlar verir.

 

Kişiye özel lazerin farkı nedir?

Standart lazer tedavisinde amaç gözdeki dereceyi yok etmektir. Ancak  Kişiye Özel No Touch Laser tekniğinde amaç, sadece gözlük derecelerini değil, kornea eğimi, kalınlığı ve şeklini de göze alarak tedaviyi  yapar ve böylece gece görüş bozukluklarını da düzelterek görüş kalitesini artırır.

 

Lazer kişiye özel nasıl planlanır?

Kornea eğimi, kalınlığı ve şekli, parmak izi gibi herkeste farklı olduğu için tedavi de hastaya özel olmaktadır. Kişiye Özel No Touch Laser ile kişinin günlük yaşantısı içinde fark etmediği düzeydeki yapısal bozukluklar dahi tespit edilebilir. Lazer cihazı kişinin göz yapısına özel lazer ışınlarını programlayarak tedavi planlanır.

 

Göze dokunmadan lazer nasıl yapılır?

No Touch Laser ile uzak, yakın görme sorunu tedavi edilebilir. Göze herhangi bir bıçak veya lazerle kesi yapılmadan, gözün üzerinden zar kaldırılmadan, göz yüzeyi alkolle eritilmeden gerçekleştirilir. Ağrısızdır ve saniyeler içinde tamamlanır. Kişi birkaç gün içinde tamamen günlük yaşantısına geri dönüp çalışmaya başlayabilir.

 

Kimlere uygulanabilir?

18 yaşın üzerinde, gözlük veya lens kullanan, son iki yılda gözlük numaralarında yüksek değişiklik olmamış, yapılacak ön muayene ve tetkikler neticesinde, göz ve kornea yapısı ameliyata uygun bulunan kişiler lazerle tedavi edilebilir.

 

Astigmat tedavi edilebilir mi?

Uzak, yakın görme sorunu ile birlikte astigmat No Touch Laser ile tek seansta tedavi edilebilir.

 

Başarılı bir lazer tedavisi için nelere dikkat edilmelidir?

 • İleri tetkik cihazlarıyla göze dair tüm veriler elde edilmeli
 • Hekim tarafından tetkik cihaz zincirinden çıkan sonuçlar doğru değerlendirilmeli
 • Hastanın gözünde başka bir hastalık olup olmadığı ve tedaviye uygunluğunun saptanacağı detaylı bir muayene sürecinden geçilmesi
 • Hastanın sosyal yaşantısındaki görme ihtiyacının belirlenmesi

 

No Touch Laser avantajları nelerdir?

*Uzak, yakın ve astigmat aynı anda düzeltilebilir.

*Göze dokunmadan yapılır.

*Gözden parça çıkarılmaz.

*Göze kesi uygulanmadığı için güvenlidir.

*Tedavi sırasında ağrı-acı duyulmaz.

*Operasyon saniyeler içinde tamamlanır.

*Kalıcı göz kuruluğu oluşmaz.

*Tedaviden bir hafta sonra istenilen spor aktivitesi yapılabilir.

 

Kişiye Özel No Touch Laser

Göz Lazer Tedavisi

 

Göze dokunmadan lazer nasıl yapılır?

Göze dokunulmasından hoşlanmayan ya da diğer kesili lazer tedavilerine gözü uygun olmayan kişiler için iyi bir alternatif. Saniyeler içinde göz numaralarını sıfırlayan bu teknolojinin operasyonu sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmiyor. Cihazdan gelen ışığa bakılması tedaviyi gerçekleştirmek için yetiyor.

 

No Touch Laser (TPRK) kişiye özel nasıl planlanır?

Gözümüz aynı parmak izimiz gibi kişiye özeldir. Üst düzey optik hataların tespit edilebilmesi için detaylı matematik analizler yapabilen görüntüleme sistemleri kullanılır. Elde edilen veriler elektronik ortamda lazer cihazına aktarılır ve kişiye özel lazer planı çıkarılır.

 

Uzak, yakın görme sorunu tedavi edilebilir mi?

Uzak, yakın görme sorunu yaşayanlar, çift gözlük kullanmaktan sıkılanlar tek seansta uzak ve yakın görme probleminden saniyeler için kurtulabilir.

 

Yüksek astigmat sorunu No Touch Laser (TPRK)  ile düzeltilebilir mi?

Sık görülen görme kusurlarından biri olan astigmat tedavi edilmediğinde baş ağrısı, bulanık görme ve netlik kaybı gibi rahatsızlıklara yol açar. Kişiye Özel No Touch Laser (TPRK)  ile yüksek astigmat da saniyeler içinde ortadan kaldırılabiliyor.

 

No Touch Laser (TPRK) tedavisinde doğru cerrah seçimi önemli midir?

Muayene ve tetkik sonuçlarına göre hastayı iyi değerlendirmek, kişiye özel tedavi önerisinde bulunmak lazer ameliyatı kadar önem taşır. Özellikle lazer tedavisinde doğru cerrah seçimi oluşabilecek komplikasyonları ortadan kaldırır ve operasyonun kalitesini daha da arttırarak kişiyi iyi bir sonuca ulaştırır.

Tedaviden sonra numaralar tekrar yükselir mi?

İyi bir hekim seçimi bu konuda da çok önemlidir. Kişiyi iyi dinlemek, yapılan tetkiklere göre uygun tedaviyi belirlemek, tedavinin sonucunu etkiler. Bu nedenle uygun kişiye uygun tedavi yapıldığı sürece numaralar tekrar yükselmez.

 

Kişiye Özel No Touch Laser (TPRK) avantajları nelerdir?

*Uzak, yakın ve astigmat aynı anda düzeltilebilir.

*Göze dokunmadan yapılır.

*Gözden parça çıkarılmaz.

*Göze kesi uygulanmadığı için güvenlidir.

*Tedavi sırasında ağrı-acı duyulmaz.

*Operasyon saniyeler içinde tamamlanır.

*Kalıcı göz kuruluğu oluşmaz.

*Tedaviden bir hafta sonra istenilen spor aktivitesi yapılabilir.

 

 

 

Göz Lazer Tedavisi No Touch Lazer

Göze Dokunmadan Lazer nedir?

No Touch Laser göze hiçbir şekilde dokunulmadan ve hastanın ışık kaynağına bakması sonucu gerçekleştirilen bir tedavidir. Uzak, yakın ve astigmat gibi görme problemleri için uygulanabilmektedir. Saniyeler içinde iki göze de uygulanabiliyor ve kısa sürede net görüş sağlanıyor.

Uzak ve yakın görme sorunu düzeltilebilir mi?

Evet, uzak ve yakın görme problemi yaşayanlar tek seansta bu problemden kurtulabilir.

Astigmat lazer ile düzeltilebilir mi?

Uzak, yakın ile birlikte uygun hastaya uygun tedavi sağlandığı takdirde astigmat da No Touch Laser ile tedavi edilebilmektedir.

 

Göz Lazer tedavisinden sonra rahatlıkla denize veya havuza girilebilir mi?

Göz operasyonlarında mevsimsel bir kısıtlama söz konusu değildir. Üstelik yaz aylarında özellikle lazer tedavisi olanların sayısı artmaktadır. Diğer yöntemlerden sonra havuza ve denize en az 1-2 ay girilmemesi gerekirken No Touch Laser tedavisinde bu süre bir hafta. Ayrıca aktif spor yapan kişiler içinde uygun. Çünkü tedaviden bir hafta sonra her türlü spor (boks dahil) serbest.

Tedavinin süresi nedir?

No Touch Laser tedavisi saniyeler içinde uygulanabilen bir yöntemdir. Teknoloji ve tıp biliminin sağlamış olduğu ilerlemelerle birlikte çok kısa sürede tedavi mümkün olabilmekte ve net görüş imkanı daha hızlı sağlanabilmektedir.

Göz Lazer ameliyatlarında doğru cerrah seçimi neden önemlidir?

Göz doktoru seçimi göz sağlığı için çok önemlidir. Artık her uzmanlık alanında yan dallar ve üst ihtisaslar gelişti. Her göz hastalıkları uzmanı pek çok genel ameliyat hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olabilir ama belirli ameliyatlarda ileri düzeyde uzmanlaşmak apayrı bir iştir. Seçiminiz ne kadar doğru olursa ameliyatta risk yaşama ihtimalinizde o kadar ortadan kalkar.

 

 

Göz kuruluğu oluşur mu?

Gözden parça çıkarılmadığı, göze kesi uygulanmadığı için diğer lazer operasyonları sonrasında görülen göz kuruluğu No Touch Laser’da görülmez.

 

Ameliyattan yıllar sonra numaralar tekrar yükselir mi?

Uygun hastaya uygun lazer yapıldığı sürece eski numaraların geri gelmesi mümkün değildir.

 

 

No Touch Laser Avantajları;

 

*Uzak, yakın ve astigmat aynı anda düzeltilebilir.

*Göze dokunmadan yapılır.

*Gözden parça çıkarılmaz.

*Göze kesi uygulanmadığı için güvenlidir.

*Tedavi sırasında ağrı-acı duyulmaz.

*Operasyon saniyeler içinde tamamlanır.

*Kalıcı göz kuruluğu oluşmaz.

*İleride katarakt ameliyatına engel değildir.

*Tedaviden bir hafta sonra istenilen spor aktivitesi (yüzme, boks dahil) yapılabilir.

 

 

 

 

 

 

Göz Sağlığı

GÖZ SAĞLIĞI HAKKINDA MERAK EDİLEN HER ŞEY

Göz Sağlığı hakkında merak edilenleri sizler için doktorlarımızdan Doç.Dr.Fırat Helvacıoğlu yanıtladı.

Lazer ameliyatları güvenli midir?
Günümüzde, hem teknolojik gelişmelerin bize sunduğu imkanlar hem de lazer yapan ekiplerin yıllar içinde edindiği deneyimler sayesinde lazer ameliyatlarının güvenliği ve konforu çok artmıştır. Hastalar lazer tedavisi için bize başvurduğunda, korneanın kırıcılık ve ön-arka eğim haritalarını değerlendiririz, risk analizi yapılarak hastalarımız için en güvenilir yöntemi seçeriz.

Göze temas etmeden lazer nasıl yapılıyor?
Laser Comfort Plus+ tedavisinde gözden parça çıkarılmaz, göze dokunulmaz. Sadece lazer ışınları hastaların miyop, hipermetrop ve astigmat göz sorunlarını düzeltir. Göz kesilmediği için düzeltme sonrası zar altında iltihap oluşumu meydana gelmez. Bu nedenle Laser Comfort Plus+ tedavisi güvenli lazer uygulamalarından birisidir.

Gözden hangi hastalıklar teşhis edilebilir?
Göz dibine bakarak sadece göz hastalıkları değil birçok sistemik hastalığın bulgularına ulaşılabilir. En sık teşhis edilen sistemik hastalıklar arasında şeker hastalığı, hipertansiyon gelir. Atar ve toplar damar sistemi gözde bulunduğundan, kalp damar sistemi ve bazı kanser türleri hakkında çok önemli bilgiler ediniriz.

Lasik ve Laser Comfort Plus+ arasındaki fark nedir?
Laser Comfort Plus+ kişiye özel uygulanan lazer tedavisidir. Lasik ameliyatlarında miyop, hipermetrop ve astigmat gibi sorunlarını düzeltmek için gözden parça çıkarmak gerekirken, Laser Comfort Plus+ tedavisinde göze dokunulmaz. Operasyon saniyeler içinde tamamlanır. Diğer lazer ameliyatlarında görülen göz kuruluğu Laser Comfort Plus+ tedavisinde oluşmaz. İnce kornea dokusuna sahip hastalara Laser Comfort Plus+ uygulanabilir. Laser Comfort Plus+ ile astigmat düzeltmede yüksek başarı sağlanır. Laser Laser Comfort Plus+ tedavisi olan hastalara, tedavi sonrası fiziksel aktivite kısıtlanmaz.

Lazer tedavisinden yıllar sonra katarakt ameliyatı olunabilir mi?
Olunur ancak göz içi lens hesaplamasında özel formüllerin kullanılması gerekmektedir. Kliniğimizde de kornea kırıcılığından ve eğiminden bağımsız efektif lens pozisyonunun hesaplandığı yeni nesil bir formül geliştirilmiştir.

Göz kapağı düşüklüğü tedavi edilebilir mi?
Göz kapağı düşüklüğü ameliyattan korkan hastalarımıza sunduğumuz konforlu ameliyatsız yöntem ile tedavi edilir. Lokal anestezi ile 20 dakikada tamamlanır. Ağrı ve acı hissedilmez. Cerrahi operasyonlar kadar kalıcılık sağlayabilen bu tedavi ile ameliyatsız, dikişsiz göz kapağı sarkması şikayetlerinden kurtulmak mümkün oluyor.

No Touch Lazer Tedavisi

“GÖZDE” Lazer Tedavisi No Touch Lazer
30 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada lazer ile görme kusurlarının tedavisi yapılmaktadır. Geçen yıllar içerisinde bu amaçla değişik teknikler kullanılmıştır. Hangi tekniğin hangi hastaya uygulanacağı başarıdaki en önemli faktördür. Göz lazer teknolojisinin ilerlemesiyle göze dokunmadan tedavi yapılmaya başlandı.

GÖZE DOKUNMADAN TEDAVİ: NO TOUCH LAZER

No Touch Laser, göze hiçbir kesici alet oturtulmadan, basınç uygulanmadan, ön saydam tabaka kesilmeden ve kaldırılmadan veya mekanik olarak doku çıkartılmadan sadece lazer ışığı ile yapılan bir tedavidir. Uygulama sırasında hasta ağrı hissetmemekte ve rahatsızlık hissi yaşamamaktadır. Bu yüzden gözüne dokunulmasından tedirgin olan hastalar tercih edebilir.

BU YÖNTEMLE GÖZÜN HANGİ KUSURLARI DÜZELTİLEBİLİYOR?

Miyopi, hipermetropi ve astigmatizma gibi gözün kırma kusurlarının tedavisinde kullanılır. Bu kusurların tek tek veya birlikte olduğu tüm durumlar uygun vakalarda tek seansta düzeltilebilmektedir.

İŞLEM SÜRESİ NE KADAR?

Gözlerin damla ile anestezi ile uyuşturulmasından sonra her bir göz için bir dakikadan daha az sürede işlem sonuçlandırılmaktadır.

İNCE KORNEALI HASTALARA DA UYGULANABİLİYOR

En büyük avantajlarından biri kornea tabakası ince olduğu için klasik kesili lazer tedavisi yapılamayan hastalara da uygulanabilir olmasıdır. Ayrıca klasik lazer tedavisinden sonra görülebilen zar kırışması, zar altında iltihap gelişimi gibi sorunların bu yöntemde olmaması ve göz kuruluğunun daha az görülmesi diğer avantajlarıdır.

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Daha önce korneası ince olduğu için lazer uygulanamayan hastalarda, kornea nakli geçirmiş hastalarda, katarakt ameliyatı geçirmiş ve göz içi lensi takılmış ancak beraberinde miyop, hipermetrop, astigmat gibi çeşitli kırma kusuru olan hastalarda da uygulanabilmektedir.

NEDEN NO TOUCH LASER?

İşlem süresinin kısa olması, ince göz dokularına da uygulanabilir olması, tedavisi sırasında göze temas olmaması, hasta konforunun ve güvenilirliğinin yüksek olması nedeniyle uygun gözlerde tercih edilmektedir.

Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu

Prof. Dr. Tuğrul Akın

No Touch Laser Göz Lazer Tedavisi

LAZER OLMAKTAN KORKUYORSANIZ NO TOUCH LASER SİZE ÇÖZÜM OLABİLİR

NO TOUCH LASER UZAK, YAKIN VE ASTİGMAT GÖRME KUSURLARINDA GÖZE DOKUNMADAN UYGULANAN LAZER TEDAVİSİDİR.

Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu doktorlarından Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Veysel Öztürk göze dokunmadan yapılan No Touch Laser tedavisini anlattı.

NO TOUCH LAZER İLE GÖZE DOKUNMAK YOK

Op. Dr. Veysel Öztürk; “Gözlüklerinden veya kontakt lenslerinden kurtulmak için yıllarca bekleyenler var. Tedavi sırasında gözlerine dokunulmasından korkup bu yüzden ameliyat masasından kalkanlar oluyor. Biz bu hastalara artık gözünüze dokunmuyoruz, doku kesmiyoruz, bıçak kullanmıyoruz diyebiliyoruz.”

SANİYELER İÇİNDE NUMARALAR SIFIRLANIYOR

Lazer ışığıyla yapılan tedavi saniyeler içinde tamamlanabiliyor. Hastalar, tedavinin bittiğini bile anlamıyorlar. Tedaviden önce göz damlası ile gözler uyuşturuluyor ve hasta ağrı veya acı hissetmiyor.”

KORNEASI İNCE OLDUĞU İÇİN LAZER OLAMAYANLAR İÇİN AVANTAJ

Yıllardır başarılı bir şekilde uyguladığımız lazer yöntemleri ne yazık ki bazı hastalara uygun olmuyordu. Korneadan doku kesmek veya zar kaldırmak zorunda olduğumuz için belli bir kornea kalınlığı gerekiyor, bu yüzden bazı hastalarımız lazer için uygun çıkmıyordu. Artık hastalarımızın korneası ince bile olsa No Touch Laser ile gözlüklerinden ve kontakt lenslerinden kurtulabiliyor.”

 GÖZ KURULUĞUNDAN ETKİLENMEDEN GÖRME KUSURLARINDAN KURTULABİLİRSİNİZ

Klasik lazer operasyonlarından sonra göz kuruluğu yaşanabiliyor. Ancak No Touch Laser göze temas olmadan yapıldığı için tedaviden sonra göz kuruluğu oluşmuyor.”

UZAK, YAKIN VE ASTİGMAT TEDAVİSİNDE NO TOUCH LAZER

18 yaşından büyük hastaların gözlük numaraları artık ilerlemiyorsa uzak, yakın ve astigmat tedavisinde No Touch Laser uygulanabilir. Daha önce katarakt ameliyatı olmuş ancak yakın ve uzak görme sorunu yaşayan hastalar da No Touch Laser tedavisi olabilir.”

NEDEN NO TOUCH LAZER?

 • Tedavi sırasında göze temas olmaz.
 • İnce kornealı hastalara da uygulanabilir.
 • Tedaviden bir hafta sonra deniz, havuz ve spor aktiviteleri serbest.
 • Göze dokunulmadığı, gözden zar kaldırılmadığı için zar kırışması, zar altında iltihap oluşumu meydana gelmez.
 • Operasyon saniyeler içinde tamamlanıyor.
 • Diğer lazer operasyonlarında yaşanan göz kuruluğu No Touch Laser’den sonra oluşmaz.

Göz Lazer Tedavisi No Touch Laser

Göz Lazer Tedavisi No Touch Laser

Göz lazer tedavisi  Ve No Touch Laser hakkında bilinmesi gerekenler 

Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu doktorlarından Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sadi Sızmaz göze dokunmadan yapılan lazer ameliyatının detaylarını anlattı.

GÖZLÜK VE KONTAKT LENSLERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ

Lazer teknolojisi geliştikçe operasyon süreleri de kısalmaya başladı. No Touch Laser tedavisi ile hastaların saniyeler içinde miyop, hipermetrop ve astigmat göz kusurlarından kurtulabildiği bilinmektedir.

KİMLERE UYGULANIR?

18 yaşın üzerindeki kişiler (üst yaş sınırı yok) 

Miyoplar (uzağı göremeyenler) 

Astigmatlar (bulanık görenler) 

Hipermetroplar (yakını göremeyenler) 

Korneası ince kişiler

Keratokonus hastaları (Cross tedavisiyle birlikte) 

Kornea nakli geçirmiş ama astigmatı düzelmemiş hastalar

Katarakt ameliyatından sonra göz numarası sıfırlanamamış hastalar

İNCE KORNEALI HASTALARA NO TOUCH LASER YAPILIR MI?

Doktorunuz, kornea yapınız çok ince lazer olamazsın dediği için yıllardır tedavi olamıyorsanız, No Touch Laser size uygun olabilir. İnce kornealı hastalara uygulanabilen No Touch Laser tedavisinden sonra numaralar tekrarlamaz.

NO TOUCH LASER AVANTAJLARI

Göze dokunmadan yapılıyor.

İnce kornealı hastalara da uygulanabiliyor.

Tedavi sırasında ağrı ve acı hissedilmiyor.

Göz kuruluğu yaşanmıyor.

Tedaviden bir hafta sonra spor aktiviteleri serbesttir.

Göze dokunulmadığı, gözden zar kaldırılmadığı için zar kırışması, zar altında iltihap oluşumu meydana gelmez.

Operasyon saniyeler içinde tamamlanıyor.

TEDAVİDEN SONRA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANIMI ŞART

Göz numaralarınızın başarı ile sıfırlanması sonrasında gözlük veya kontakt lens takma ihtiyacınız sona erecektir. Tedavi olan kişilerin dikkat etmeleri gereken tek şey bir ay süreyle dışarıda güneş gözlüğü takmalarıdır. No Touch Laser tedavisinden sonra hastaların numarasız renkli kontakt lens kullanmalarında da hiçbir sakınca yoktur.

No Touch Laser

No Touch Laser  kimlere uygulanmaktadır?

 • Miyop ,hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarının tedavisinde
 • Keratakonus tedavisinde
 • Kornea nakli geçiren ancak astigmatı düzelmeyen hastalara
 • Katarakt ameliyatından sonra göz numarası sıfırlanmayan hastalara

Temassız uygulama ne demek?

No Touch Laser uygulamasında hastanın cihazda yanıp sönen yeşil ışığa bakması ile tedavi yapılmaktadır.Hastanın gözüne temas olmadan işlem tamamlanır.

Hasta 30 saniyede kırma kusurlarından kurtulmaktadır!

No Touch Laser uygulamasında hasta ağrı, sızı hisseder mi ?

Bu uygulamanın  ön planda olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi de hastaların ağrı sızı duymadan tedavisinin yapılmasıdır. Hasta konforunu sağlamak adına uygulama öncesinde hastanın gözüne anestetik damlalar damlatılır. Hasta uygulama yapılırken  ağrı hissetmemektedir.

Bu uygulama  şiddetli göz kuruluğu yapar mı?

No Touch Laser uygulaması klasik lazer tedavilerinde olduğu gibi şiddetli göz kuruluğu yapmamaktadır. Çünkü korneaya  kesi veya  vakum uygulanmaz. Göze temas edilmeden tedavi yapılır.

No Touch Laser uygulamasında dikkat edilmesi gereken etmenler nelerdir?

 • Hastanın göz yapısı ayrıntılı testler ile incelenmeli
 • Hastanın göz numarasının durduğundan emin olunmalı
 • Hasta 18 yaş ve üzerinde olmalı

 

Tedaviden sonra kırma kusurları tekrar eder mi?

No Touch Laser uygulamasında hasta doktor talimatlarına uyduğu sürece tekrarlama riski bulunmamaktadır. Görme kalitesi yıllar sonrada aynı derecede kalmaktadır. Hastalar gözlük ve kontakt lens kullanımından kurtulmaktadır.

Tedaviden  sonra hastalar nelere dikkat etmelidirler?

Hasta doktorun uyarılarını dikkate almalıdır. Verilen göz damlaları düzenli kullanılmalıdır. Güneşe maruz kalacağı ortamlarda güneş gözlüğü mutlaka kullanmalıdır.

Hasta ne kadar süre sonra günlük yaşantısına dönebilmektedir?

Hasta 4.günden sonra hasta günlük yaşantısına dönebilir. Araba veya bilgisayar kullanımı gibi eylemleri gerçekleştirebilirler.

7gün sonra ise denize havuza girebilmektedirler.

Renkli kontakt lens kullanımına devam edilebilir mi?

Hasta renkli kontakt lens kullanımına doktorunun belirttiği süreden sonra devam edebilmektedir.

No Touch Laser yöntemi uygulama esnasında  ve uygulama sonrasında hastanın yaşam konforunu maksimum seviyede tutan bir yöntemdir.