Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

Lazer göz ameliyatları ile miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurları giderilmektedir. Göz doktorları tarafından yapılan detaylı göz muayenesinden sonra hangi yöntemin uygulanılacağına karar verilir. Uygulanacak göz lazer tedavisine ve hastanın göz yapısına göre fiyat belirlenmektedir.

Göz Ameliyatı

Göz hastalıklarında ilaç ya da gözlük tedavilerinin yanı sıra cerrahi işlemlerde kullanılmaktadır. Şaşılık tedavisi için yapılan operasyonlar, lazer ile yapılan kırma kusurları tedavileri, katarakt tedavileri gibi uygulamalar göz ameliyatı sınıfına dahildir. Göz ameliyatında kullanılacak yönteme göz doktorları hastanın göz yapısını inceleyerek karar vermektedirler.

Göz Ameliyatı Fiyatları

Göz ameliyatlarında fiyatlar yapılan tedavi yöntemine ve hastanın göz yapısına göre belirlenmektedir

Katarakt Ameliyatları

Katarakt göz içi merceğin puslanarak, saydamlığını kaybetmesine denir. Katarakt çoğunlukla orta yaş üstü kişilerde görülmektedir. Ancak bebek ve çocuklarda görüldüğü durumlarda olmaktadır.

Kataraktın en belirgin bulgusu görmede yaşanan bulanıklıktır. Yaşanan bulanıklıktan dolayı hastanın görmesinde azalmalar olmaktadır. Okuma zorluğu yaşanması, çift görme, renklerde solgunluk ve sararma , gece görüşlerinde azalma olması gibi belirtileri vardır.

İlaçla tedavisi olmayan kataraktın tek tedavi yöntemi cerrahidir. Bulanıklaşan göz içi merceğin yerine yeni göz içi mercek takılarak operasyon tamamlanır. Katarakt ameliyatlarında kullanılan mercekler Monofokal,  Bifokal ve Trifokal mercekler olmak üzere üç ayrı grupta incelenmektedir.

Monofokal Mercekler: Tek odaklı, uzağı görmeyi sağlayan merceklerdir. Hasta uzağı görür ancak yakın mesafe için gözlük kullanmak durumunda kalabilir.

Bifokal mercekler: Yakın ve uzak mesafeyi görmeyi sağlayan iki odaklı merceklerdir. Bu mercekler sayesinde hasta uzak ve yakın mesafeleri görür ancak 40 cm ile 2 metre arasında kalan ara mesafeleri net göremezler.

Trifokal Mercekler: Akıllı Lensler denilen trifokal mercekler sayesinde hasta uzak, yakın ve ara mesafeleri net görür, ameliyattan sonra gözlük kullanmak zorunda kalmaz.

Lazer Göz Ameliyatı Kampanyası

Güncel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için 444 0 481 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Göz Lazer Ameliyatı