Göz Estetiği Hakkında Merak Edilen Her Şey

Göz Çevresi Estetiği

Göz çevresi kırışıklıklarından gözaltı torbalarına, kaş düşüklüğünden gözaltı morluklarına kadar tüm bu sorunların artık ağrısız ve ameliyatsız tedavileri mümkündür. Göz çevresi estetiği hakkında merak edilenleri Veni Vidi Göz Sağlığı Grubundan Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal anlattı.

Göz çevresi estetiğini neden göz doktorları yapmalıdır? 

Göz kapaklarının ameliyatı öncesinde göz muayenesi şarttır. Göz kapağı estetiğini yapacak olan kişinin gözün anatomisine çok hakim olması gerekir. Buradaki püf nokta özellikle işlemler sonrası kapakların doğru kapanmasıdır. Mutlaka göz doktoru muayenesi göz çevresi estetiği öncesi yapılmalıdır.

Göz çevresi estetiğinde başarılı sonuç nedir?

Herkese aynı göz estetiği ameliyatı yaparak iyi sonuç almak mümkün değildir. Hastanın kendine özgü anatomisini iyi değerlendirmek gerekir.  En iyi kozmetik sonucu elde ederken, gözü koruyarak, kişiye özel göz estetiği uygulamalarını tercih etmek başarılı sonucu ortaya çıkarır.

Ameliyatsız göz estetiği mümkün müdür?

Özellikle düşük göz kapaklarında oldukça iyi sonuçlar aldığımız ameliyatsız tedavileri uygulayabiliyoruz.  Cerrahi operasyon olmaktan korkan birçok hasta ameliyatsız göz estetiği uygulamalarını tercih ediyor. Göz çevresi kırışıklıklarında yapılacak ameliyatsız erken müdahaleler ileri dönemde cerrahi gerekliliği azaltır.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği

Üst kapak sarkması, gözaltı torbaları ve deri fazlalıkları için etkili ve güvenli tedavi plazma enerjisidir. Bu işlemle aynı anda kırışıklıklar da tedavi edilebilir. Tedavi sırasında kesi yapılmaz, bıçak kullanılmaz, kanama olmaz. Hasta işlem sonrası hemen günlük yaşantısına dönebilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kişide kaş düşüklüğü olup olmadığının tespiti muayene sırasında çok önemlidir. Kaş düşüklüğünü ameliyatsız çözümleyerek,  hastaları daha taze ve genç bakışlara kavuşturmak mümkündür. Lokal anestezi ile uygulanır,  15 dakika gibi kısa sürede tamamlanır. Bu yöntemde kesi yapılmaz bu nedenle iz kalmaz. Basit ancak çok etkili bir tekniktir.

Badem Göz Estetiği

Etkili bakışlar, parlak göz altları, düşük olmayan göz kapakları, iri ve çekik göz yapısı son dönemlerde trend olan badem gözlerin tasviri olarak bilinir. Hollywood ünlülerinin de sıkça tercih ettiği badem göz estetiği lokal anestezi  ile yapılıyor, acısız ve kısa sürede yorgun, karamsar, üzgün bakışlar düzeltiliyor.

Günlük yaşama hemen dönmek mümkün.

Operasyondan birkaç saat sonra hasta evine gidebiliyor.

İşlem sonrası herhangi bir bandaj kullanılmıyor.

İkinci günden sonra yüz yıkanabiliyor, hatta makyaj yapılabiliyor.

Dolgu ve PRP

Dolgu tedavisi ile göz kapaklarındaki morluk, kırışıklık ve çukurluklarda hacim artışı sağlanır. Böylece daha genç ve sağlıklı bir yüz ifadesi ortaya çıkar. PRP uygulaması ile ciltteki zarar görmüş dokuların canlanması sağlanır. Böylece cildin ihtiyacı olan kolajen üretimi yeniden başlatılarak cilt tedavi edilir.

Botox

Göz etrafındaki kırışıklıklar için botox tedavisi uygulanabilir. Kas içine yapılan bir ilaçtır doğru noktalara yapılması gerekir aksi durumda üst göz kapakta düşüklük gelişir ya da yüzde istenmeyen ifadeler ortaya çıkar.

Zamana Karşı Savaş: Göz Estetiği

Göz Estetiği

Son zamanlarda estetik operasyonlarda zorlu büyük ameliyatlar yerine küçük ve doğal dokunuşlar yerini aldı. Ağrısız, acısız ve kısa sürede gerçekleşen göz çevresi estetiğini Veni Vidi Göz Sağlığı Grubundan Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal anlattı.

Badem göz estetiği

Badem göz estetiği sıkça tercih edilen estetik uygulamalar arasına girdi. Ünlüler tarafından da rağbet gören badem göz estetiği nedir?

Badem göz estetiği, makyajla geçici çekik göz ifadesi yaratmak isteyen kişilerin talebiyle sıkça tercih edilen bir uygulama oldu. Düşük göz yapısı yorgun ve yaşlı gösterir. Bu durumda kişiyi hem sosyal hem de psikolojik olarak etkiler. Bu uygulama ile gözlere gençlik, bakışlara canlılık gelir. Badem göz estetiği basit bir operasyondur ve sonuçları kalıcıdır. Yaz-kış rahatlıkla yapılabilir.

Nasıl yapılıyor?

Göz bölgesinde dış kenarlar lokal anestezi ile uyuşturulur. Operasyonda göz kenarları yukarı doğru kişinin arzu ettiği yere kadar taşınır ve fazla olan deri varsa alınır. Uygulama sırasında hasta uyanıktır, sadece işlem yapılan bölgeleri hissetmez.

Göz sağlığına olumsuz etkileri var mıdır?

Bu operasyonların görme üzerine olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Kişinin görme sorunlarını lazer tedavi ettirerek, badem göz estetiği yaptırmaları uygundur.

Göz estetiğini neden göz doktorları yapmalıdır?

Uzman göz doktorunun bu tedaviyi gerçekleştirmesi çok önemli. Aksi halde estetik olmayan görüntüler oluşabilir ve bu oluştuktan sonra müdahale etmek de çoğu zaman maalesef mümkün değildir.

Göz kapağı estetiğini yaptırmanın yaşı var mıdır?

Göz kapağı estetiği görmeyi engelleyen her durumda yapılabilir. Estetik amaçlı yapılıyorsa 16 yaş üstüne uygulamak gerekir.

Ameliyatsız göz estetiği

Ameliyatsız göz estetiği mümkün müdür?

Teknolojinin tıp dünyasına sağlamış olduğu kolaylıklarla birlikte artık bu mümkün. Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde sorunlu dokuyu sadece buharlaştırarak ortadan kaldırabiliyoruz. Operasyon boyunca hiçbir şekilde neşter kullanmıyoruz, kesi yapmıyoruz. Göz çevresinde yapılacak ameliyatsız erken müdahaleler ileri dönemde cerrahi gerekliliği azaltır.

Uygulama nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak alan sadece lokal anestezi içeren kremler ile uyuşturulur. İşlem sırasında doku buharlaştırılıyor. Kesi yapılmadığı için sonrasında kanama ve enfeksiyon riski oluşmuyor. Kazayağı çizgileri, göz kapaklarındaki beyaz ve sarı lekeler, dudak üzeri sigara çizgileri tedavileri de yapılabilmektedir. Kişiler öğle arasında bile rahatça yaptırabilir.

Botoks ile göz çevresi çizgilerine son

Kaş düşüklüğü tedavisinde, kazayağı bölgesindeki yoğun kırışıklıklarda ve gözaltı bölgesindeki çizgilenmelerde etkilidir.

Göz altı ışık dolgusu ile ışıltılı bakışlar

Göz altı dokularının çok hassas olması nedeniyle işlemin yine aynı hassaslıkta yapılması gerekir. Öğle arasında bile yapılabilen bir uygulama olup, hemen sonuç alınabilir.

Ameliyatsız kaş kaldırma

Kaş düşüklüğünü ameliyatsız giderilebiliyor ve kişilere daha taze ve genç bakışlara kavuşmaları sağlanabiliyor. Lokal anestezi altında uygulanır ve işlem 15 dakikada tamamlanır. Bu yöntemde bir kesi yapılmadığı için herhangi bir iz de kalmaz.

AMELİYATSIZ GÖZ ESTETİĞİ

YENİ GENÇLİK FORMÜLÜNDE AMELİYATSIZ GÖZ ESTETİĞİ

 

Ameliyatsız göz estetiğinin sağladığı yararlardan en önemlisi, göz çevresinin daha estetik bir yapıda olmasıdır. Ameliyatsız göz estetiği sonucu, gençleşme hissini hem bize hem de iletişim halinde olduğumuz sosyal çevreye hissettirir. Gözlerimiz yaşlanmanın etkilerini, vücudumuzda en çok ortaya çıkaran bölgelerimizdendir. Ameliyatsız göz estetiği, bu nedenle anti-aging kavramıyla fazlasıyla ilişkilidir.

 

Göz estetiğinde anti-aging’in yeri nedir?

 

Günümüzde anti-aging kavramı sosyal yaşantımızın kesintisiz devamı için bile çok önemli bir olgu halini aldı. Yaşlanmayı durdurabilmemiz mümkün olmasa da bazı etkilerini azaltabilmek mümkün. Ameliyatsız göz estetiği bu anlamda anti-aging uygulamalarından biri olarak görülebilir. Göz çevresi yüzümüzün en dikkat çeken alanlarından olduğu için bu bölgedeki yaşlılık belirtileri kişiyi çok çabuk ele verebiliyor. Mevcut göz estetiği tedavi yöntemi bu nedenle önemli bir anti-aging etkisi yaratıyor.

 

Ameliyatsız göz estetiği nedir?

 

Ameliyatsız göz estetiğinde cildin en üstünde yer alan doku buharlaştırarak yenilenir. Bu yöntemle göz çevresindeki sarkma ve kırışıklık gibi istenmeyen ve yaşlılık etkisi sorunlar ortadan kaldırılabilir. En önemli avantajları ise; ameliyatsız göz estetiği tedavisinde neşter kullanılmaması, dikiş atılmaması ve hastanın ağrı ya da acı hissetmemesidir.

 

Ameliyatsız göz estetiği  kimler için uygundur?

 

Yaşlanmanın yarattığı fiziksel tahribatı özellikle göz çevresinde ortadan kaldırmak isteyen, gözaltı kırışıklıklarından kurtulmak isteyip ameliyat olmak istemeyen ya da sosyal hayatından ödün vermek istemeyen kişiler için uygun bir tedavidir. Alt ve üst göz kapağı kırışıklıkları ve torbalanmalarında, bu bölgedeki sarkmalarda, kaz ayaklarında ve lekelerde uygulanabilir.

 

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinin avantajları;

 

*Cerrahi bir işlem değildir.

*Narkoz verilmez.

*İz kalmaz.

*Pansuman gerektirmez

*Cinsiyet ve yaş sınırı yoktur.

*Gözlerin kapatılması gerekmez.

*Komplikasyon riski yoktur.

*Görme üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

*Ciltte yenilenme sağlar.

*Beş ila on yıl etkisini korur.

*Gerektiği zaman tekrar uygulanabilir.

*Günlük hayata engel olmaz.