Yeni Nesil Göz Estetiği: Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Ünlüler tarafından da sıkça tercih edilen badem göz estetiği nasıl popüler oldu?

Etkili bakışlar her kadının vazgeçilmezidir. Büyük ve çekik göz yapısı güzelliğin simgesi haline gelmiştir. Kadınlar, daha seksi daha genç bir görünüm için her zaman gözlerinin yukarıya doğru çekik olmasını ister. Ancak Anadolu’da ve Ortadoğu’da yaşayan kadınların göz yapıları aşağıya doğrudur. Bu da genç yaşta dahi dış kenarları düşük gözlerde yorgun, üzgün, mutsuz, yaşlı bir yüz ifadesi ve bakışlara neden olur. Makyajla geçici çekik göz ifadesi yaratmak isteyen kişilerin talebiyle popüler olmaya başladı. Badem göz estetiği ile gözlere gençlik, bakışlara canlılık geliyor.

 

Badem göz estetiği nasıl yapılıyor?

Toplam 30 dakika süren işlemde lokal anesteziyle sadece gözün dış köşesi uyuşturuluyor. Önce göz dış köşesi işaretleniyor ve operasyonda bu işaretlenen kısım yukarı doğru kişinin arzu ettiği konuma taşınıyor. Böylece çekik göz imajı oluşturuluyor. Küçük bir müdahale olduğu için hastayla konuşularak ve işlem esnasında hastaya basit komutlar verilerek hastanın sürece aktif katılımı sağlanıyor. Kişi  işlem sırasında acı hissetmiyor.

 

Üst göz kapağı düşüklüğü badem göz estetiğini etkiler mi?
Hastalarda göz kapağında fazlalık ve sarkma sorunu varsa, göz kapağı estetiği ile düzeltildikten sonra, badem göz estetiği yapılır. Bu işlemler bir arada bile yapılabilir.

 

Göz sağlığına olumsuz etkisi var mı?
Bu operasyonların görme üzerine olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Badem göz estetiği görme kusurları nedeniyle  oluşan göz çevresi ağırlaşmalarını canlandıran bir etkiye sahiptir. Hastaların gözlerinde olan kırma kusurlarını lazerle düzelterek, çekik göz estetiği yaptırmaları uygundur.

 

Göz estetiği deyip geçmemek lazım, göz kapağı estetiğinin gözün yapısını iyi bilen bir hekim tarafından yapılmasının önemi nedir?

Göz kapağı estetiğinde konu sadece estetik değildir. Sağlam dokuların zarar görmemesi ve gerekli yerlere müdahale edilmesi ve hastanın göz sağlığının korunması esastır. Hastada en iyi kozmetik sonucu elde ederken, gözü koruyarak, kişiye özel tedavileri uygulamak gerekir.

 

 Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu

Göz Hastalıkları Uzmanı

Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir