Akıllı Lens

Anti – Aging’in göz sağlığına etkisi nedir?
Bakmanın değil, görmenin önemli olduğu bir çağda yaşamaktayız. Gözlerimiz karakteristik olarak vücudumuzun en önemli noktalarından biridir. Bu nedenle gözlerimiz ve göz çevremiz yaşımızı en hızlı ortaya çıkaran bölgelerin başında gelmektedir. Sürekli bir yerlerde unutulan veya boynumuzda taşıdığımız yakın gözlüklerin devri artık kapanmaktadır. Akıllı Lens tedavisiyle birlikte özellikle yaşlılığın en önemli belirtilerinden olan çift gözlük kullanımı da ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle Akıllı Lens tedavisi anti-aging’i destekleyici bir uygulamadır.

Akıllı Lens nedir?

Akıllı Lensler, yakın, uzak ve orta mesafede daha net görmemizi sağlamaya yarayan bir teknolojidir. Özellikle 40’lı yaşlarla birlikte ortaya çıkan presbiyopi, yani yakını görme bozukluğu pek çok açıdan insanları rahatsız eden bir olgudur. Hele ki zaten miyop olan ve gözlük kullanan bir kişinin, 40’lı yaşlarıyla birlikte bir de yakınını görmek için ayrı bir gözlük kullanması psikolojik olarak da rahatsız edici bir durumdur.

Yakın ve uzak görme aynı anda düzeltilebilir mi?
Akıllı Lens tedavisinde miyop, hipermetrop ve astigmat aynı anda düzeltilebildiği bilinmektedir.

Kimlere uygulanabilir?
Kataraktı olan ve aynı zamanda uzak, yakın görme sorunu yaşayanlara veya gözü lazer tedavisi için uygun olmayan yüksek gözlük numaralı hastalara uygulanır.

Akıllı Lenslerin diğer lenslerden farkı nedir?
Akıllı Lensler orta mesafeyi de net gösteren lenslerdir. Günümüzde iş yaşantısında ya da özel yaşantımızda bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi cihazların kullanım süremiz sürekli artmaktadır. Bu cihazlar bizim ara görüş mesafemize girmektedir. Akıllı Lens tedavisinin en önemli özelliklerinden biri bu orta mesafelerde de net bir görüş olacağını sunmasıdır.

Akıllı Lenslerin özellikleri nelerdir?
Ömürlük lenslerdir, yıllar geçtikçe deforme olmaz.
Uzak, yakın ve orta mesafeyi tek lens ile görme imkanı sunar.
Tedavi sonrasında denize, havuza girilebilir.
Hastada katarakt oluşumu meydana gelmez.
Tedavi yapıldıktan sonra numaralar geri gelmez.
Gözde ilerleyen yaşlarda oluşabilecek hastalıkların da önüne geçmektedir.
Renk geçişlerini net bir şekilde fark etme olanağı sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir