Akıllı Lensler Hakkında Merak Edilenler

Akıllı Lensler üç odaklı; yakın, uzak ve orta mesafelerde net görüş sağlayan kalıcı göz içi lenslerdir.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden Akıllı Lens Tedavisi hakkında gelen soruları derleyerek sizin için tek yazıda yanıtladık. Sorular ve yanıtları aşağıdaki şekildedir:

  1. Akıllı Lensler katarakt tedavisinde kullanılır mı?

Evet, göz içindeki puslanan göz içi merceğin yerine üç odaklı Akıllı Lenslerin yerleştirilmesiyle net görüş sağlanır ve katarakt giderilir.

  1. Akıllı Lensin kullanım süresi var mıdır?

Akıllı Lensler ömürlüktür ve kalıcıdır, kontakt lensler gibi tak-çıkar olayı bulunmamaktadır. Göz doktorları tarafından göz içine yerleştirilen lensler ömür boyu kullanılır.

  1. Akıllı Lenslerde renk seçeneği var mıdır?

Akıllı Lenslerde renk seçeneği bulunmamaktadır, şeffaftır.

  1. Uzak, yakın ve astigmat tedavisinde Akıllı Lensler kullanılır mı?

Göz yapısı uygun bulunan uzak, yakın ve astigmat gibi görme problemi olan hastaların tedavisinde de akıllı lensler kullanılabilir.

  1. Akıllı Lens tedavisinden sonra göz numaralarımda değişme olursa lens değiştirilir mi?

Akıllı Lens tedavisinden sonra göz numaralarında değişme olmamaktadır. Göz içine takılan lensler gözünüze uyum sağlamaktadır.

  1. Akıllı Lens tedavisi sırasında hasta ağrı ya da acı hisseder mi?

Tedavi sırasında kullanılan ilaçlar sayesinde hasta ağrı ya da acı hissetmez ortalama on dakikalık bir işlemdir ve hasta aynı gün taburcu edilir.

  1. Akıllı Lens ile uyuyabilir miyim ya da denize, havuza girebilir miyim?

Akıllı lensler operasyonla göz içine yerleştirilen lensler olduğu için uyumanızın, denize ya da havuza girmenizin bir sakıncası yoktur.

  1. Akıllı Lenslerin diğer göz içi lenslerden farkı nedir?

Diğer göz içi lensler uzak ve yakın mesafelerde net görüş sağlarken, Akıllı lensler uzak, yakın mesafenin yanı sıra ara mesafe denilen bilgisayar kullanımı, tezgâh kullanımı gibi mesafelerde de net görüş sağlar. Her mesafede sağladığı net görüş sayesinde ise tedavi sonrasında hastaların gözlük kullanımına ihtiyacı kalmamaktadır.

  1. Akıllı Lens Tedavisinin fiyatı nedir?

Akıllı Lens tedavisinde fiyat göz doktoru tarafından göz yapınız incelendikten sonra belirlenmektedir.

Akıllı Lens Tedavisi hakkında ya da diğer tedavi yöntemlerimiz hakkında merak ettiğiniz soruların olması durumunda 444 0 481 numaralı telefondan ya da sosyal medya (Facebook,Instagram ve Twitter) hesaplarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir