Akıllı Lensler Hakkında Bilinmeyenler

Akıllı Lens Tedavisi

Akıllı Lens tedavisinden  sonra gözlük kullanılır mı?

Akıllı Lensler hastaya uzak, yakın ve orta mesafede gözlüksüz bir yaşam sunar. Hasta ömür boyu gözlük kullanımına son verebilir.

Göz numaram geri gelir mi?

Akıllı Lens tedavisi uygulanmadan önce hastanın göz yapısı detaylı testlere tabi tutulur. Göz ölçümleri, kornea yapıları, topografi haritaları çıkarılır. Detaylı test ve muayeneden sonra cerrah tarafından hesaplamalar yapılır. Akıllı Lensler doğru hastaya uygulandığında hastanın göz numarası geri gelmez.

Denize,  havuza veya duşa Akıllı Lensler ile girilebilir mi?

Akıllı Lensler kontakt lenslerde olduğu gibi gözün üst yüzeyinde değildir. Göz içine yerleştirilir. Kontakt lenslerde olduğu gibi geceleri veya su ile ilgili eylemler yapıldığında çıkarılması söz konusu değildir. Tedaviden sonra hasta günlük yaşantısına devam edebilir.

Akıllı Lensler ile “Hastanın yaşam kalitesini artıyor”  deniyor. Akıllı Lenslerin avantajları neler?

 • Hastaya ömür boyu gözlüksüz bir yaşam sunar.
 • Katarakt, uzak, yakın ve orta mesafede görme sorunu olan hastaların tek operasyon ile tedavi olmalarına olanak tanır.
 • Gözlük ve kontakt lenslerde olduğu gibi günlük yaşantısına bir kısıtlama gelmiyor. Tedaviden sonra kişi günlük yaşantısına devam edebilir.
 • Göz numaraları geri gelmez.
 • Tedaviden sonra katarakt oluşmaz.
 • Dikişsiz narkozsuz damla anestezi ile hasta ağrı hissetmeden tedavi yapılır.
 • Göz yapısı lazer tedavilerine uygun olmayan hastaların büyük bir kısmına Akıllı Lensler uygulanabilir.
 • Yüksek göz numarasına sahip olan hastalara uygulanabilir.

Akıllı Lensler göz numaramın değişmesine sebep olur mu?

Göz içine yerleştirilen saydam renksiz göz içi lenslerdir. Hastanın göz rengini değiştirmez.

Göz lazer tedavisi olan hastalara uygulanır mı?

Hastanın göz yapısı cerrah tarafından uygun bulunursa Akıllı Lensler uygulanabilir.

Tedavi yapılırken hastaya anestezi verilir mi?

Damla anestezi kullanılır. Uygulamadan önce hastanın gözü damlalar ile uyuşturulur. Hastaya genel anestezi verilmesi gerekmez.

 

 

8 thoughts to “Akıllı Lensler Hakkında Bilinmeyenler”

 1. 72 yaşındayım ve bugüne kadar çeşitli nedenlerle,çeşitli hastanelerde tedaviler gördüm.Veni Vidi Göz Hastanesinde yapılan muayenede ilerlemiş katarakt teşhisi kondu ve akıllı lens uygulaması tavsiye edildi.İnsanın en hassas organlarından birisi göz,dünyaya açılan penceremiz.Göz merceğinin alınıp yerine akıllı lens adıyla yapay bir nesnenin takılması biraz korkutucu gelse de,doktorumun ve diğer personelin yakın ve inandırıcı ilgileri korkumu yenmeme neden oldu.Dediğim gibi,çok hastane gördüm,ama kendimi yakın bir ahbabıma ziyarete gitmiş gibi hissettiğim tek yer Veni Vidi Göz-Pendik oldu.Doktorum Op.Dr.S.Gökşen Bekiş’e ve tüm ekibine sonsuz minnettarlığımı ve saygılarımı iletiyorum,dünyamı aydınlattıkları,güzellikleri daha iyi görebilmemi sağladıkları için.

 2. 0p Dk Sultân Kaya unsal Sizi tanidigima hastanizla konuşurken gosterdiginiz nezaketinize durusunuza ameliyatda ameliyattan sorki ilginize çok çok teşekkür eder Ayrica gözlüksuz güzel şeyler okudugum için teşekkürederim.

 3. Doktorum Remzi Karadağ dan çok memnunum. Yaptığı tedaviden de çok memnunum. Kendisinin kurumunuzda daim olmasını temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir