Akıllı Lens

Akıllı lens:

Akıllı lens Trifokal mercek adı verilen üç odaklı mercektir. Akıllı lensler sayesinde yakın, ara ve uzak mesafeler net bir şekilde görülmektedir.

Göz içi mercekler

Monofokal(tek odaklı mercek), Bifokal(iki odaklı mercek) ve Trifokal(üç odaklı mercek) olmak üzere üç grupta toplanmaktadır. Tek odaklı Monofokal mercekler ile hastanın uzağı görmesi sağlanıyordu ancak hasta yakın mesafeler; kitap, gazete okumak için yakın gözlüğü takmak zorundaydı. İki odaklı Bifokal merceklerin gelişmesiyle hasta yakın ve uzak mesafeyi görüyordu ancak ara mesafelerde görme problemi olmaktaydı. Ara mesafelerdeki görme problemi ise Akıllı Lenslerin yani üç odaklı trifokal merceklerin gelişmesiyle sonlandı.

Katarakt cerrahisinde

teknolojinin gelişmesiyle son zamanlarda kullanılan Akıllı Lensler; üç odaklı göz içi mercekler sayesinde yakın, ara ve uzak görme problemleri sonlanmış oldu. Katarakt cerrahisinde Akıllı Lens ( Göz İçi Mercek) Teknolojisinin kullanılması, ameliyatı kolaylaştırarak daha kısa sürmesini sağlamaktadır. Katarakt tedavisinde monofokal ya da bifokal mercekler kullanıldığında hastanın gözlük takmasını gerektiren durumlar olmaktaydı. Ancak Trifokal Mercekler yani Akıllı Lenslerin kullanılmasıyla hasta ameliyattan sonra gözlük takmak zorunda kalmamaktadır. Gözlük olmadan tüm mesafeler rahat bir şekilde görülmektedir.
Katarakt ameliyatı olacak hastanın göz yapısına uygun mercek göz doktorları tarafından belirlenmektedir. Göz doktorları hastanın göz yapısına uygun olan merceği seçerken; seçilen merceğin hastaya maksimum fayda sağlamasını öncelik olarak görmektedirler.
Akıllı Lens (Göz içi mercek) hakkında daha fazla bilgi almak için yorum üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Veni Vidi Göz Sağlık Merkezi olarak sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir