Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

AKILLI LENSLER İLE TÜM MESAFELERDE NET GÖRÜŞ!

Yaşla birlikte, genelde 40 yaşından sonra, göz içi lensimizin yakına uyumu bozulur ve presbiyopi dediğimiz yakın görme bozukluğu ortaya çıkar. Merceğin yakın için yetmeyen gücünü, yakın gözlükleri ile düzeltmeye çalışırız. Birçok kişi için bu süreç biraz zordur, daha önce gözlük kullanmayan bir bireyin yakın için gözlük takmaya başlaması fiziksel ve psikolojik olarak rahatsız edebilir. Yakın gözlüklerin numarası yıllar içinde göz içi lensin uyum gücündeki azalma ile doğru orantılı artar ve daha yüksek numaralara çıkar. Bu durum eğer gözlerimizde uzak görmede de var olan kusurlar ile birlikte ise daha da tatsız bir hal alabilir. Hem uzak, hem de yakın için iki ayrı gözlük kullanmak gerekebilir.

UZAK, YAKIN VE ASTİGMAT TEDAVİ EDİLEBİLİYOR
Teknolojideki yeni gelişmeler sayesinde artık hastalarımızın kırma kusurlarının büyük çoğunluğunu her yaşta düzeltmek mümkündür. Yaşı ilerlemiş ve katarakt tanısı ile az gören uygun hastalara uygulanan uzak, yakın ve orta mesafeyi gösteren Akıllı Lensler ( Göz içi kalıcı lens) artık daha genç hastaların da kırma kusurlarını ortadan kaldırabilmektedir.

AKILLI LENSLERİN ÜÇ ODAKLI OLMASI HAYATI NASIL KOLAYLAŞTIRIR?
Fark etmeden günlük hayatımızda çok kullandığımız orta mesafedeki görüntülerin netliği hayatımı oldukça kolaylaştırır. Elimizde cep telefonumuz veya kitabımız varken 30-40 cm’den yakın görmemiz çok önemlidir. Fakat araba kullanırken baktığımız göstergeler veya masamızdaki bilgisayarımız 60-80 cm’de bulunan ara mesafededir. İşte bu iki odağı da net görmemizi sağlayan lensler üç odaklı Akıllı Lenslerdir. Araba kullanırken veya televizyon seyrederken gördüğümüz odak ise uzak mesafedir, bu görüntüde de Akıllı Lensler ile net görüş elde edilebilir.

KİMLER AKILLI LENS ADAYIDIR?

Teknolojinin gelişmesi Akıllı Lensleri uyguladığımız yaş grubunu da genişletmiştir. En önemli adaylar yakın ve uzak görüş için gözlük kullanmak istemeyen 40 yaş üstü hastalardır. İkinci grup katarakt sebebi ile az gören bireylerdir. Üçüncü grubumuzda ise daha genç yaşta, yüksek gözlük numaralı ve gözü lazere uygun olmayan ince kornealı hastalar yer alır.

ÖMÜRLÜK AKILLI LENS
Akıllı Lenslerin uygulanması, katarakt ameliyatına benzer bir yöntemdir. Kısa süren bir operasyonla uygulanan ve ömür boyu kalıcı olan bir tedavi yöntemidir.

22 thoughts to “Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?”

 1. Merhaba ben uzagi goremiyorum ve gozluk kullaniyorum ayrica goz tabakam ince olugu icin cizilmeyecegini soylediler akilli lens benim icin uygulanabilirmi tesekkurler

   1. Merhabalar benım gozum sol 8.0 sag 6 uzagı goremıyorum daha once 8 sene once bi lazer amelıyatı oldum goz kayması duzeldi daha sonra 1 hafta sonra tekrar kaydı ben sımdı gozlukten kurtulup bu ameliyetı olmak ıstıyorum bana olurmu tesekkurler

 2. Merhaba. Sağ gözümde Hipermetropit Ambliyopi yani göz tembelliği var. Uygulamalarınızda göz tembelliği varmıdır?

 3. Mereba ben 9 ile 10 numara gözlük kullanıyorum doktorların söylediği göz damarlarımın gelişmemiş olması ve göz tansiyonum var benim yaşım 22 akıllı lensler benim için uygun olur mu

 4. Keratadonus hastasıgım lazer amelıtat oldum korneya ıncelmem durdu akıllı lens tedavısı uygulanabılınırmi

 5. Merhaba
  Ben bilireral optik atrofi hastasıyım. Sağ 0.3 sol 0.1 görmektedir. Yakın 3x Uzak 5x teleskopik gözlük kullanmaktayım. Akıllı lens uygulanabilir mi? İlginize teşekkür ederim.

 6. Merhaba ben 18 yaşındayım ve benim gözümde karakt var 5 kez ameliyat oldum ve 2 kez göz merceğim değişti. Doktorlarımın çoğu 3.kez mercek değişimi olmaz ya da düzenli tetkitlerle sağlanabilir dendi. Sizce bu Akıllı mercek benim gözüme uygulanabilir mi ?

 7. Merhaba, 25 yaşındayım uzağı göremiyorum.no touch lazer yaptırmak istedim ama korneam inçe olduğu için uygun olmadığını söylediler.Gözlük kullanmak istemiyorum benim için uygun tedavi nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir