Akıllı Lens (göz içi kalıcı lens)

Operasyon süresi kısa olmakla birlikte hasta 1 gün içinde günlük yaşantısına dönebilmektedir!

Günümüzde insanlar araba veya bilgisayar kullanımı gibi eylemleri gerçekleştirmek için gerekli olan orta mesafeyi görmeye gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duymaktadır. Bu lensler ile kişi günlük yaşamında ihtiyaç duyduğu bütün mesafeleri net olarak görme yetisine kavuşmaktadır.

Merceği  buğulanmış olan hastanın görme kabiliyetini ve yaşam kalitesini düşürmeye başlayan merceklerin yerine  Akıllı Lens (göz içi kalıcı lens) yerleştirilmektedir. Buğulanmış olan mercek hastanın renk farklılıklarını fark edememesine, görmesinde yavaş yavaş azalmaya, ışığa karşı hassasiyet gibi yakınmalara sebebiyet vermekte ve hastanın günlük yaşantısını büyük oranda etkilemektedir.

Buğulu merceğe  sahip olan hastaların en çok yakındıkları durumlardan bir tanesi artık görme yetilerinin günlük yaşam koşullarında yeterli gelmemesidir. Bu durumda hastanın günlük yaşam konforunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Göz merceğinin buğulanması kişinin yaşlanmasına bağlıdır. Kişi ile birlikte gözleri de yaşlanmaktadır. Akıllı Lens (göz içi kalıcı lens) operasyonu  hastanın yaşamını olumsuz etkileyen merceğin çıkarılıp yerine Akıllı Lens (göz içi kalıcı lens)’in yerleştirilmesidir. Akıllı Lens (göz içi kalıcı lens) göz içine yerleştirildikten sonra hasta uzak, yakın ve orta mesafe olarak adlandırılan mesafeleri net görme kapasitesine ulaşmaktadır.

Operasyon sonrasında ömürlük göz içi akıllı mercekler ile  hastanın göz numarası sabitlenir. Yaş almasına bağlı olarak göz numarasının büyümesi gibi problemler ortadan kaldırılmış olur.

Göz içi mercekler  hastanın gözüne bir kere yerleştirilmekte ve hasta bu lens ile bütün ömrünü idame ettirmektedir. Bu sebepten hastanın detaylı testlerden geçirilmesi ve göz numarasının doğru olarak tespit edilmesi hayati önem taşımaktadır.

Akıllı Lens (göz içi kalıcı lens)  kontakt lensler gibi gözün dış yapısına değil gözün görme görevini yerine getirebilmesini sağlayan merceğin yerine yerleştirilmektedir. Bu sebepten saydam bir yapıya sahiptir .

40 thoughts to “Akıllı Lens (göz içi kalıcı lens)”

 1. Merhaba, ben uzak yakın birlikte gözlük kullanıyorum. Astigmat da var. Hastanız olduğum için göz numaralarım sizde mevcuttur. Kontrol ederek benim gözlerimin de kalıcı lens ameliyatıyla başarılı olup olamayacağını söyleyebilir misiniz?
  Şimdiden teşekkür ederim.

 2. **öncelikle iyi günler dilemekteyim nasılsınız?ismim Tarık Kor..ben emekliyim 58 yaşındayım gözlerim yakını görmüyor görüyor ,küçük puntoları okuyamıyorum ama uzak çok uzakları okuya bilirim.Benim merak ettiğim her tıbbi operasyonda azda olsa bir risk vardır ama göz önemli riski affetmez bu bir-ikincisi ben kimsenin farkedemeyeceği””aaa!senin gözün lensli mi diyecek kadar anormal renklerden mi (yeni tanıştıklarım)oluşuyor yoksa normal renkler varmı benim gözüm çok koyu yeşil onun birkaç tonu açık olmasını istiyorum değerli renkleriniz varmı bazı lensler var bilmeyerek kimisi sanki drakula gibi göz kimisi kurt gözü gibi saçma göz lensi kullanmış ama bu lensler kalıcı değil sanırım.sizde kalıcı lens-akıllı lenslerin doğal renkli çeşitleri varmı ÜÇÜNCÜ olarak bu ne kadar maliyetli oluyor bilmeliyim. kolay gelsin seelamlar

  1. Merhaba Tarık bey, yakın görme problemleri göz yapısı uygun bulunan hastalarda Akıllı Lens Tedavisi ile giderilmektedir. 444 0 481 numaralı telefondan Akıllı Lens Tedavisi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz.

  1. Merhaba, 4 yıl kadar önce lazer ameliyatı oldum ve gözlük kullanmayı bıraktım. Yaşım 49. Ancak gözümde yine numara var sanki. Tam net göremiyorum. Son 1 yıldır sanırım bu problem var. Acaba lazer ameliyatı olduğum için kalıcı lens uygulanamaması söz konusu olabilir mi? Ayrıca hem lazer ameliyatı olmam ve eğer olursa kalıcı lens takılması ilerleyen yaşlarda olması muhtemel katarakt ameliyatı olmama engel olur mu? Saygılarımla.

     1. Merhaba Orçun Bey, Akıllı Lens uzak, yakın, astigmat ve katarakt tedavisinde kullanılan göz içi merceklerdir. Ömürlük olması sebebiyle ve gözlük kullanılmaması yönüyle oldukça tercih edilen konforlu bir mercektir. Detaylı bilgi için Dilerseniz, 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 3. Astigmat olan hastalarda kullanılabiliyor mu? Ortalama maliyeti nekadar oluyor öğrenebilirmiyim selamalar.

 4. merhaba, ben didem sol gözümde2.50 miyop vardı 2 yıldan sonda tekrar muayeneye gittim ve 3.00 olduğunu yükseldiğini öğrendim gözlüğümün camı değişti ve astigmat ım var bu rahatsızlıklarla ilgili yardımcı olabilir misiniz acaba akıllı lens yöntemiyle.., eğer dönüş yaparsanız sevinirim. teşekkür ederim

 5. Merhaba iyi günler mesleğim cosplay gözlerim bozuk fakat mesleğim gereği çoğu zaman renkli lens kullanıyorum numaralı akıllı lens taktırdığımızda üzerine renkli lens takabiliyor muyuz ?

 6. oğlum 12 yaşından beri lens kullanıyor. şu an gözleri 10.5 numara. bu ameliyatı kaç yaşında olabilir ve numara sınırı var mı teşeklürler

  1. Merhaba öncelikle doktorlarımızın oğlunuzun göz yapısını incelemesi ve göz yapısına uygun tedavi yöntemini belirlemesi gerekmektedir. Akıllı Lens tedavisi göz yapısı uygun olan 18 yaş ve üzerindeki hastalara uygulanmaktadır.Sağlıklı günler dileriz.

 7. Oncelikle merhaba bn 6 yasindan beri gözlük kullaniyorum biri 14.5 biri 15 lazer amaliyati olmuyormuş ne yapmam gerrk gozlukleri birakabilmek için

   1. Merhaba benim bir gözüm hiç görmüyor ve beyazlamış tamamen estetik olarak kalıcı lens takabilirmiyim yani iki gözümün aynı renkte olmasını istiyorum bu mümkün mü

    1. Merhaba Vedat Bey, öncelikle doktorlarımız tarafından detaylı göz muayenesi olmanız gerekmektedir. Muayene sonrası göz sorununuzla ilgili tedavi bilgisini hekimimiz iletebilir. Dilerseniz, 444 0 481 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz ya da telefon numaranızı mesaj yoluyla iletebilirseniz size yardımcı olmak isteriz.

 8. merhaba ben bundan yaklaşık13_14 yıl önce lazerle göözlerimi cizdirdim.o zaman bana göz yapısına baglı olarak en fazla 1 numara gözlük takılabilir dediler.simdi 2 ve 2.25 numara gözlük kullanıyorum bu tetavi olabilirmiyim uygunmuyumdur acaba ve kaç tl oluyor hiç belirtmiyorsunuz 3 aşağı 5 yukarı kaçpara cıvarı oluyor tşk

 9. Selam,lutfen beni de aydınlatın sol gözümde göz tembelliği var ama ben o gözden umudu kestimdr diger gözumde son yıllarda görmesi azaldı benim sorum şu sağ gözüme akıllı lens olur mú ya da göz tembelliği olan göz için olur mu? Neye göre bu akıllı mercegi takıyorsunuz?

  1. Merhaba Akıllı Lensler uzak,yakın, astigmat ve katarakt tedavisinde uygulanmaktadır. Operasyon kararı göz yapınız doktorlarımız tarafından incelendikten sonra verilmektedir. 444 0 481 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 10. Gözümde 7 derece anbliyobi var göz tembelliği yani. Göz içi lensle tedavi edilebilir mi acil bir şekilde ihtiyacım var şuan .

   1. Merhaba tip 1 diyabetliyim ve retinopatim var her iki Gözde.. Göz numaralarım 6 7 civarında uygulanabilir mi?

 11. merhaba 20 yasındayım ısmım mustafa mıyop hastasıyım gozum 10 derece akıllılens taktırmayı dusunuyırum ama fıyatlar cok pahalı dıyorlar tahmın bı ornek verırmısınız rıca etsem

 12. merhaba kurumunuzda 1 yıl önce muayene oldum.Doktor tarafından sağ gözüme göz tembelliği teşhisi konuldu acaba bu hastalık akıllı lens tedavisiyle çözülebilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir