Akıllı Lens Taktıranların Yorumları

Akıllı lens taktıranların yorumları, akıllı lens yaptırmayı düşünenler tarafından merak edilmektedir. Öncelikle bahsi geçen bu lensler göz içi kalıcı lensledir. Katarakt tedavisinde kullanıldığı gibi göz numarası yüksek olan hastalara, göz yapısı lazere uygun olmayan hastalara, miyop hipermetrop ve astigmat hastalarına da uygulanabilir.

Akıllı Lensler yaşa bağlı gelişen görme problemlerinde de etkilidir. Her hastaya ömrü boyunca bir kez uygulanır. Tedavi FAKO yöntemi olarak bilinen cerrahi yöntem ile dakikalar içinde tamamlanır. FAKO yönteminde 2 mm’lik bir kesiden girilerek işlevini yitiren göz içi lens alınır. Yerine uzak, yakın ve orta mesafede net görüş sağlayan Akıllı Lens yerleştirilir. Uygulama yapılırken ve sonrasında ağrı olması beklenmez. Uygulamanın yapıldığı gün hasta taburcu olur. Hasta konforunun yüksek olduğu bir tedavidir.  İkinci göz bir gün ara ile yapılır. Genelde hastalar ilk ameliyatın ağrısız geçmesinden dolayı ikinci gözünün ameliyatına daha rahat ve korkmadan girerler. Bu bilgiler ışığında akıllı lens ameliyatı yorumları bu operasyonu yaptırmayı düşünenler tarafından önem kazanmaktadır.

Hastaya anestezi verilir mi?

Uygulama öncesinde hastanın gözleri damla anestezi ile uyuşturulur. Hasta uygulama yapılırken ağrı, sızı hissetmez.

Göz numarası tekrar eder mi?

Akıllı Lens  uygulanmadan önce hastanın gözünün topografik haritası çıkarılır. Kornea yapısı incelenir. Detaylı muayene, tetkikler ve hesaplamalar sonrasında hastanın göz yapısının uygunluğuna cerrah karar verilir. Akıllı Lensler doğru hastaya uygulandığı müddetçe göz numarası geri gelmez. Hastaya ömür boyu gözlüksüz bir yaşam sunar.

Akıllı Lens için yaş aralığı var mıdır?

Göz yapısı uygun bulunan 18 yaş ve üzerindeki hastalara uygulanabilir.

Tedaviden sonra hastalar günlük yaşantısına ne zaman dönebilir?

Bandajları açıldıktan sonra günlük yaşantılarına dönebilirler. Tedaviden sonra ağrı olması beklenmez.

Renk seçeneği var mıdır?

Göz içi kalıcı lensler kontakt lenslerde olduğu gibi gözün dış yüzeyinde değildir. Renksiz ve saydam bir yapıdadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir