Ameliyatsız Göz Kapağı Cerrahisi

Göz çevresi yaşlılık etkilerinin en belirgin olduğu alanların başında geliyor. Yoğun iş temposu ve gıdalardaki değişimler gibi pek çok nedene bağlı olarak fiziksel yıpranmalara daha genç yaşlarda maruz kalabiliyoruz. Göz kapağı düşüklüğü, göz altlarındaki torbalanmalar, göz çevresi kırışıklıkları, kaz ayakları  bu yıpranmalar ve deformasyonlar arasında sayılabilir.

Teknoloji ve tıp biliminin yakalamış olduğu ilerleme sayesinde, cerrahi bir işleme gerek kalmadan artık bu tip sorunlardan kurtulabilmek mümkün. Plazma enerjisiyle sorunlu bölgeye müdahale edilmekte ve derinin kendini yenilemesi sağlanmaktadır.

 

Tedavi Yöntemi

Ameliyatsız göz kapağı tedavisi hasta konforunun üst düzeyde tutulduğu bir tekniktir. Son derece kısa sürede uygulanmakta, hastanede kalma gereksinimi bulunmamakta, dikiş izi ya da kanama olasılığı mümkün olmamaktadır. Bu nedenle hastalar tarafından yoğun olarak tercih edilmekte ve güvenle uygulanmaktadır.

Hasta genel anesteziye maruz kalmaz. Sadece anestezik etkisi bulunan krem ilgili bölgeye uygulanır ve bölgenin uyuşması hedeflenir. Ardından cihaz yardımıyla lazer atışı gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir kesi uygulanmamakta, dikiş atılmamaktadır. Tedavinin uygulandığı bölgede kabuklanma oluşur. 7-10 gün arasında bu kabuklanma da ortadan kalkar ve yenilenen deri ortaya çıkar.

Bu süreçte hastanın doktor tarafından verilen ilaçları kullanması ve fondöten ya da güneş kremiyle uygulama bölgesini güneş ışınlarından koruması gerekmektedir. Bu şekilde ileride oluşabilecek istenmeyen izlerin de önüne geçilmekte ve tedavi süreci tamamlanmaktadır.

Tedavi hastanın cilt yapısına ve sorununa bağlı olarak 1-3 seans arasında uygulanmaktadır.

 

Uygun Hasta Profili 

Ameliyatsız göz kapağı cerrahisi, yaşlanmanın etkilerini azaltmak isteyen hastalar tarafından kullanılmaktadır. Bunun dışında estetik nedenlerle de bu tedavi yöntemini tercih eden hastalar olmaktadır. Göz kapağı düşüklüğü, göz altlarındaki torbalanmalar, göz çevresi kırışıklıkları, kaz ayakları, siğiller, kötü huylu olmayan benler, derin olmayan yaralar ameliyatsız göz kapağı tedavisine uygundur.

Ameliyatsız göz kapağı cerrahisi, yukarıdaki şikayetleri olan ve cerrahi işlemlerden çekinen hastalar için uygun bir tedavi yöntemidir.

 

Ameliyatsız Göz Kapağı Cerrahisinin Avantajları

  • Genel anestezi uygulanmaz.
  • Tedavi sırasında ağrı-acı hissedilmez.
  • Kesi yapılmaz, dikiş atılmaz.
  • Pansuman gerektirmez.
  • İyileşme süreci kısadır.
  • Gündelik hayatın devamına engel değildir.
  • Sarkan deri nedeniyle oluşan görme kaybını ortadan kaldırır.

 

HIZLI BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Her türlü sorunuz için aşağıdaki formu doldurun, sizi hemen arayalım.

ONLINE GÖZ SAĞLIĞI DANIŞMANLIĞI Bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım.

 

Translate »